.

 

Najbardziej wpływowi blogerzy 2017 roku. To już dziesiąta edycja rankingu

dodano: 
13.12.2017
komentarzy: 
1

Już po raz dziesiąty Tomasz Tomczyk – działający pod pseudonimem Jason Hunt, wcześniej znany jako Kominek – opublikował ranking najbardziej wpływowych blogerów roku.

Blogerów podzielił na złotą, srebrną i brązową dziesiątkę. W zestawieniu znalazły się także dobrze rokujące blogi, czyli „wschodzące gwiazdy blogosfery”. Szczególną uwagę zwrócił na blogerów, którzy poruszają kwestie społeczne i angażują się w działania edukacyjne w różnych obszarach oraz są inspiracją i motywacją dla innych.

„Ten ranking porządkuje blogosferę, pokazuje, kto się w niej liczy i jest podpowiedzią na kogo warto zwracać uwagę przy współpracy komercyjnej. Nie jest sponsorowany i robiony pod znajomych. Nigdy nie będzie doskonały, ale zawsze był i pozostanie tworzony uczciwie, bo wiem, że cokolwiek by o nim nie mówić – wyznacza w jakimś stopniu grupę blogerów, których warto mieć na oku w nadchodzącym roku” – napisał w zapowiedzi publikacji.

W 2017 roku w złotej dziesiątce znaleźli się Anna i Thomas Alboth z bloga thefamilywithoutborders.com, Ola Budzyńska, prowadząca blog paniswojegoczasu.pl, Anna i Jakub Górniccy – podrozniccy.com, Monika Kamińska, autorka bloga blackdresses.pl, Jessica Mercedes Kirschner, jemerced.com, Magda Kogut-Wałęcka, prowadząca blog szczesliva.pl, Julia Kuczyńska maffashion.pl, Grzegorz Marczak z antyweb.pl, Przemysław Pająk ze spidersweb.pl oraz Michał Szafrański – jakoszczedzacpieniadze.pl.

W obrębie złotej dziesiątki nastąpiły cztery zmiany – nowa jest tu Ola Budzyńska (rok temu w brązowej dziesiątce). Na szczyt rankingu wrócili Anna i Thomas Alboth. W tym roku wśród złotej dziesiątki znalazla się też Monika Kamińska. W złocie nowi się też Anna i Jakub Górniccy, którzy wrócili do rankingu po przerwie.

Źródło: jasonhunt.pl

Srebrną dziesiątkę najbardziej wpływowych blogerów tworzą w tym roku Agata Aleksandrowicz, prowadząca blog hafija.pl, Janina Bąk – janinadaily.com, Marta Dymek – autorka bloga jadlonomia.com, Michał Kędziora, czyli autor bloga mrvintage.pl, Konrad Kruczkowski – haloziemia.pl, Anna i Marcin Nowakowie z bloga gdziewyjechac.pl, Kamil Pawelski – ekskluzywnymenel.com, Wojciech Wawrzak – twórca bloga prakreacja.pl i tegoroczny debiutant w zestawieniu, Nicole Sochacki-Wójcicka, czyli autorka bloga mamaginekolog.pl, oraz Roman Zaczkiewicz – szarmant.pl.

Źródło: jasonhunt.pl

W brązowej dziesiątce znaleźli się z kolei Ola Gościniak – olagosciniak.pl, Joanna Glogaza – joannaglogaza.com, Marta Hennig, autorka bloga codzienniefit.pl, Artur Jabłoński – arturjablonski.com, Karol Lewandowski i Ola Ślusarczyk z bloga busemprzezswiat.pl, Kasia Ogórek, autorka bloga twojediy.pl, Renata Orłowska, prowadząca blog zaniczka.pl, Joanna Pachla, autorka bloga wyrwanezkontekstu.pl, Anna Skura – whatannawears.com oraz Andrzej Tucholski – andrzejtucholski.pl.

Źródło: jasonhunt.pl

Blogerzy w każdej dziesiątce wymieniani są w kolejności alfabetycznej.

Wśród „wschodzących gwiazd blogofery” w tym roku znalazły się blogi: worqshop.pl, miniaturowa.pl, blondpanidomu.pl, agataberry.pl, mamalekarz.pl, lenduro.pl, aniaulanicka.pl, cyforowinomadzi.pl, dopracowani.pl, farmaceuta-radzi.pl, kinka.com.pl, kuchniabazylii.pl, mamoholoiczka.pl, mynaswoim.pl, nieidelanaanna.com, parisbymoni.com, readyforboarding.pl, szalonewalizki.pl, tasteandtravel.pl oraz wikilistka.pl. (mb)

Źródło:

jasonhunt.pl, Ranking najbardziej wpływowych blogerów 2017 roku
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin