.

Najnowszy raport FOB „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”

dodano: 
13.04.2018
komentarzy: 
0

W najnowszym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, wydawanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, znalazło się 1190 dobrych praktyk biznesu z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju. To ponad 300 praktyk więcej niż w ubiegłorocznym dokumencie.

Premiera raportu odbyła się podczas 7. Targów CSR 12 kwietnia 2018 roku na stadionie PGE Narodowym. W najnowszym dokumencie znalazło się 1190 dobrych praktyk biznesu w Polsce realizowanych w 2017 roku, z czego 639 było nowych, a 551 – długoletnich (takich, które ukazały się w poprzednich edycjach). Łącznie 177 firm zgłosiło swoje praktyki, w tym 50 małych i średnich przedsiębiorstw.

Tegoroczna edycja raportu jest też drugą, w której do dobrych praktyk firm przyporządkowane zostały Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. W ten sposób FOB zachęca wszystkie firmy, aby tworząc i realizując pojedyncze działania oraz całe strategie odpowiedzialnego biznesu, brały pod uwagę wyzwania zrównoważonego rozwoju zdefiniowane na poziomie globalnym.

Najnowszy raport FOB to także przegląd najważniejszych wydarzeń dotyczących odpowiedzialnego biznesu w Polsce, wykaz polskich i światowych publikacji, badań i artykułów prasowych na temat CSR. Dodatkowo, dokument zawiera artykuły eksperckie, w tym roku przygotowane m.in. przez: dr. Adama Bodnara, rzecznika Praw Obywatelskich, dr. hab. Piotra Wachowiaka, profesora SGH, czy Irenę Moozovą z Komisji Europejskiej. Zakres tegorocznych tematów obejmuje m.in.: biznes i prawa człowieka, biznes zaangażowany w pomoc humanitarną, odpowiedzialne uczelnie czy biznes w obiegu zamkniętym. W raporcie znalazł się także artykuł laureatki konkursu Verba Veritatis i teksty przygotowane przez zespół Forum Odpowiedzialnego Biznesu, na czele z prezes Dominiką Bettman, która podjęła temat współpracy w biznesie.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” dostępny jest na stronie. (jg)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin