Napiwki na Twitterze dostępne dla wszystkich

dodano: 
24.09.2021
komentarzy: 
0

Twitter udostępnia wszystkim funkcję napiwków (Tips), wprowadza także nowe możliwości płatności – z wykorzystaniem kryptowalut.

Jak ogłosił portal na swoim blogu, użytkownicy zyskają możliwość nagradzania ulubionych autorów na platformie napiwkami w najpopularniejszej kryptowalucie. Jako pierwsi z nowości będą mogli skorzystać użytkownicy aplikacji na urządzenia Apple.

Czytamy, że ludzie już umieszczają linki do płatności w swoich biogramach i tweetach. Jak jednak wskazuje Twitter, narzędzie Napiwki ułatwi wspieranie autorów, bo przycisk do tego celu będzie miał jedno stałe miejsce bezpośrednio w profilu. , gdzie możesz połączyć się z aplikacją Cash App, Patreon, Venmo i innymi platformami, na których ludzie mogą Cię wspierać.

Źródło: blog.twitter.com

Twitter podkreśla, że na koncie użytkownika, który ma włączone Napiwki, będzie widoczna specjalna ikona obok przycisku Obserwuj. Po jej dotknięciu wyświetli się lista usług płatniczych lub platform włączonych na koncie. Jedną z opcji pokrycia płatności będzie bitcoin. Czytamy także, że Twitter nie będzie pobierał żadnej prowizji od płatności – całość przekazu ma trafić do adresata.

W pierwszej kolejności opcja dostępna będzie dla użytkowników aplikacji w systemie iOS, wkrótce ma jednak pojawić się też na Androidzie. Z bitcoinowych płatności na razie mogą korzystać mieszkańcy USA i Salwadoru. (mb)

Źródło:

blog.twitter.com, Bringing Tips to everyone, 23.09.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin