.

 

Natalia Żyto odchodzi z Agrounii

dodano: 
03.11.2023
komentarzy: 
0

Na początku listopada 2023 roku Natalia Żyto poinformowała, że kończy współpracę z Agrounią. W ruchu rolników pełniła funkcję koordynatorki ds. mediów.

„Kończy się moja misja w AGROunii. Dziękuję za współpracę wszystkim, których spotkałam podczas tej drogi. Czas na nowe wyzwania” – napisała w mediach społecznościowych.

Żyto z Agrounią była związana od lutego 2021 roku. Objęła wówczas nowo utworzone w organizacji stanowisko. Odpowiadała m.in. za wsparcie i nadzór nad komunikacją medialną oraz treściami zamieszczanymi w internecie czy tworzenie materiałów, które miały umożliwić lepsze zrozumienie problemów rolników przez ludzi mieszkających w miastach.

Wcześniej była dziennikarką. Pracowała jako reporterka w Polskim Radiu RDC, Informacyjnej Agencji Radiowej oraz Radiu ZET. Odbywała również staże w lokalnych gazetach i telewizjach.

Ukończyła socjologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Warszawskim.

W tej chwilii Natalia Żyto nie informuje o dalszych planach zawodowych.

Żyto startowała w tegorocznych wyborach do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej w Szczecinie, nie uzyskała jednak mandatu. Spośód działaczy Agrounii do parlamentu dostał się tylko lider ruchu Michał Kołodziejczak. (mb)

Źródło:

Zdjęcie główne: twitter.com/NataliaZyto
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin