„Nie serwuj sobie choroby!” – nowa kampania Ministerstwa Zdrowia

dodano: 
19.12.2018
komentarzy: 
1

Na początku grudnia 2018 roku wystartowała kampania „Nie serwuj sobie choroby!” przygotowana przez Ministerstwo Zdrowia. Jak mówią organizatorzy, akcja ma skłonić Polaków do zmian nawyków żywieniowych.

Dane przywołane przez Ministerstwo Zdrowia mówią, że co trzeci dorosły mieszkaniec naszego kraju ma nadwagę lub jest otyły. To samo tyczy się co piątego dziecka. Organizatorzy zwracają uwagę na problem nieregularnego spożywania posiłków w domach, przez co najmłodsi częściej sięgają po jedzenie wysoko przetworzone, zawierające duże ilości cukrów i tłuszczów. W ten sposób utrwalają się także złe nawyki żywieniowe, które później bardzo trudno zmienić.

Źródło: youtube.com/ Ministerstwo Zdrowia

W ramach kampanii powstał półminutowy spot wideo, który przedstawia rodzinę zamawiającą jedzenie na wynos w restauracji fast food. Nagranie pokazuje, jak obsługująca ją kasjerka wylicza schorzenia, które mogą być spowodowane niezdrowymi nawykami żywieniowymi.

Materiał wideo jest emitowany w telewizji oraz (z dodanymi napisami) w środkach transportu publicznego. Jego skrócona wersja wykorzystywana jest w mediach społecznościowych. Przygotowano również spot radiowy przeznaczony do emisji w ogólnopolskich rozgłośniach. Przy promowaniu akcji, oprócz materiałów multimedialnych, wykorzystywane są także plakaty oraz ulotki.

Dotychczasowe działania zostały zaplanowane do końca 2018 roku, jednak kampania będzie kontynuowana także w przyszłym roku, w ramach projektu informacyjno-promocyjno-edukacyjnego Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych pod hasłem „Planuję Długie Życie”.

Za przygotowanie spotów wideo i radiowych odpowiadała agencja Film Image. (bm)

Zdjęcie główne: youtube.com/ Ministerstwo Zdrowia

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin