.

 

Nowa rzecznik prezydenta Ukrainy została wybrana w konkursie na Facebooku

dodano: 
04.06.2019
komentarzy: 
0

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, znalazł nowego rzecznika prasowego przez konkurs na Facebooku – informuje rmf24.pl za PAP. Posadę otrzymała dziennikarka Julia Mendel, która została wybrana spośród czterech tysięcy kandydatów – czytamy.

Zełenski ogłosił konkurs 1 maja 2019 roku w nagraniu zamieszczonym w portalu społecznościowym. „Jeśli znasz co najmniej trzy języki – ukraiński i angielski są obowiązkowe – jeśli masz jakieś doświadczenie w pracy w dziennikarstwie czy sferze publicznej, jeśli gotów jesteś do pracy 24/7, wyślij swoje CV pod adres, który pojawi się pod pierwszym komentarzem do tego wideo. I zaczniemy robić to razem” – cytuje wypowiedź prezydenta źródło.

Wyniki konkursu ogłoszone zostały 3 czerwca 2019 w specjalnym prezydenckim dekrecie – dodaje rmf24.pl.

Decyzję Mendel skomentowała na swoim facebookowym profilu: „Być wybraną spośród czterech tysięcy kandydatów to ogromny sukces. Bycie rzecznikiem prezydenta Ukrainy jest także wielkim honorem i odpowiedzialnością. Będziemy działać z możliwie największą otwartością” – przytacza źródło.

Czytamy, że Julia Mendel pracowała m.in. jako dziennikarka kilku ukraińskich stacji telewizyjnych oraz przedstawicielka New York Timesa na Ukrainie. Pisała również dla polskiego dwumiesięcznika „New Eastern Europe”. Jest absolwentką kijowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Tarasa Szewczenki. (ak)

Zdjęcie główne: By Адміністрація Президента України [CC BY 4.0] via Wikimedia Commons

Źródło:

rmf24.pl, Prezydent Ukrainy znalazł nową rzeczniczkę dzięki konkursowi na Facebooku, Nicole Makarewicz, 03.06.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin