.

 

Nowe szefowe komunikacji w Biurze Rzecznika Praw Dziecka

dodano: 
05.03.2024
komentarzy: 
0

Rzeczniczka Praw Dziecka wzmacnia działania komunikacyjne. Od marca 2024 roku w jej biurze pracują dyrektorka zespołu prasowego Paulina Nowosielska oraz dyrektorka zespołu komunikacji społecznej Monika Kamińska.

Paulina Nowosielska odpowiada m.in. za kontakty z mediami RPD oraz budowanie relacji z dziennikarzami. Dotychczas była dziennikarką w tytułach prasowych, telewizji i mediach elektronicznych. W ostatnim czasie związana była z „Dziennikiem Gazetą Prawną”, gdzie publikowała reportaże, wywiady i artykuły o tematyce społecznej. Ze szczególnym zainteresowaniem zajmowała się tematami ochrony dzieci przed przemocą, edukacją i prawem oświatowym oraz prawami kobiet.

Nowosielska udziela się także w zakresie wyrównywania szans w dostępie do usług, świadczeń i rynku pracy dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów oraz zgłębia problem szeroko pojętego wykluczenia.

Monika Kamińska odpowiada z kolei m.in. za strategię komunikacji RPD, działania wizerunkowe, w tym rebranding, a także kampanie społeczne oraz współpracę z organizacjami pozarządowymi. Do działu komunikacji RPD przeszła z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, gdzie ostatnio była rzeczniczką prasową, a wcześniej specjalistką ds. PR. Zajmowała się komunikacją zewnętrzną, działaniami wizerunkowymi, kontaktami z mediami oraz obsługą medialną wydarzeń i kampanii społecznych poruszających problematykę przemocy wobec dzieci.

Poprzednio pracowała m.in. w Fundacji Integracja, gdzie planowała i realizowała kompleksowe działania komunikacyjne. W swojej karierze była również redaktorką i wydawczynią programu telewizyjnego „Misja Integracja”, który poruszał tematy ważne dla osób z niepełnosprawnościami oraz ich najbliższego otoczenia. Kamińska jest socjolożką, absolwentką Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Wcześniej komunikacją w biurze Rzecznika Praw Dziecka zarządzał Rafał Drzewiecki, dyrektor Zespołu Prezydialnego. Teraz, wraz z powołaniem na to stanowisko Kamińskiej, zmieniono nazwę na Zespół Komunikacji Społecznej. Stanowisko rzecznika prasowego w biurze RPD to z kolei nowo utworzona funkcja. (mb)

Źródło:

Zdjęcie główne: od lewej Paulina Nowosielska i Monika Kamińska
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin