Nowoczesna bez Ryszarda Petru w nazwie?

dodano: 
30.08.2017
komentarzy: 
0

Jak podaje rp.pl, Nowoczesna Ryszarda Petru wkrótce może zmienić nazwę. Źródło powołuje się na wypowiedź Zbigniewa Gryglasa, posła partii, który powiedział, że już od pewnego czasu trwają dyskusje nad modyfikacją nazwy.

„Prawdopodobnie będzie ona polegała na tym, że z nazwy partii zostanie usunięte nazwisko Ryszarda Petru” – cytuje jego wypowiedź rp.pl.

Podczas rozmowy z portalem wPolsce.pl poseł powiedział również, że może to nastąpić już jesienią – czytamy.

„Na jesieni będziemy mieli także mieli wybory, a więc wtedy sprawa się ostatecznie wyjaśni, na dzisiaj Katarzyna Lubnauer jest przewodniczącą klubu parlamentarnego, a Ryszard Petru zachował stanowisko przewodniczącego partii” – wyjaśnił Zbigniew Gryglas.

Jak przypomina serwis rp.pl, Ryszard Petru wiosną 2015 roku poinformował o powstaniu Stowarzyszenia NowoczesnaPL. W lipcu tego samego roku, ze względu na trudności wiążące się z zarejestrowaniem w Warszawie, zrobiono to w Rzeszowie i zdecydowano się na nazwę Nowoczesna. Z kolei w sierpniu 2015 roku zarejestrowano partię o nazwie Nowoczesna Ryszarda Petru, która używa skrótu Nowoczesna – czytamy w źródle. (pk)

Zdjęcie główne: Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl], via Wikimedia Commons

Źródło:

rp.pl, Nowoczesna zmieni nazwę, p.mal, 29.08.2017
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin