piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościO blogu Marcinkiewicza w TV

O blogu Marcinkiewicza w TV

Blog Kazimierza Marcinkiewicza przyciągnął nie tylko uwagę prasy, ale również stacji telewizyjnych – informacje o internetowym dzienniku byłego premiera pojawiły się w Faktach i Panoramie. „Blog to czasem nieuczesane myśli, to, co leży na sercu człowieka. W związku z tym, dziś, gdy już premierem nie jestem, mogę tę komunikację przejąć” – powiedział mediom Marcinkiewicz. Stwierdził on jednak, że internetowy pamiętnik nie jest elementem kampanii wyborczej.
Wiesław Gałązka, specjalista ds. wizerunku, powiedział w Panoramie, że prowadzenie przez polityków blogów „Sprzyja przejrzystości w polityce, niewątpliwie pozwala na zbliżenie się i zainteresowanie przeciętnego wyborcy polityką”. Marcinkiewicz nie jest pierwszym politykiem korzystającym z tej formy komunikacji – Ryszard Czarnecki z Samoobrony swoje zapiski w sieci prowadzi od prawie trzech lat.
Blogi zaczęły powstawać 10 lat temu, najpierw stały się popularne w Stanach Zjednoczonych. Ich nazwa pochodzi od skrótu amerykańskich słów web i log, czyli internetowy pamiętnik. W Polsce prowadzi je ponad 100 tys. osób, wśród nich znani publicyści i osoby publiczne.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj