.

Obrońcy zdrowia dzieci twierdzą, że stworzenie Instagrama dla najmłodszych jest zbyt ryzykowne

dodano: 
16.04.2021
komentarzy: 
0

Międzynarodowa koalicja obrońców zdrowia dzieci wezwała Facebooka do porzucenia planów stworzenia Instagrama dla osób poniżej 13 roku życia – podaje theguardian.com. Według przeciwników pomysłu media społecznościowe stwarzają zbyt wiele zagrożeń dla młodych osób – czytamy.

Jak czytamy, serwis obecnie wymaga, by użytkownicy mieli co najmniej 13 lat, aby założyć konto. Ten próg mógłby jednak zostać obniżony i powstałby nowy produkt platformy dla dzieci, co spowodowało wspomniany protest – dowiadujemy się.

Theguardian.com pisze, że zdaniem sprzeciwiających się „rosnąca liczba badań” pokazuje negatywny wpływ social mediów na młodych ludzi. Źródło przekazuje, że zagrożeniem jest m.in. strach przed przegapieniem udostępnianych postów lub informacji, a także „chęć uzyskania aprobaty rówieśników” i „nieustanna koncentracja na wyglądzie czy autoprezentacji”, które mogą mieć negatywny wpływ na prywatność i dobre samopoczucie nastolatków.

Zobacz też: Instagram zapowiada nowe funkcje mające zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym użytkownikom

Dalej dowiadujemy się jednak, że Mark Zuckerberg, podczas tegorocznego przesłuchania dotyczącego spraw antymonopolowych Facebooka powiedział, że serwis zauważa „dużą liczbę osób poniżej 13 roku życia, które chciałyby skorzystać z usługi takiej jak Instagram, aby mieć stały kontakt ze znajomymi”. Źródło informuje, że Facebook do tej pory nie ustosunkował się do apelu obrońców zdrowia dzieci. (kd)

Źródło:

theguardian.com, Advocates say kids’ Instagram product would ‘put young users at great risk’, Kari Paul, 15.04.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin