Facebook wprowadza porządki w statystykach polubień stron

dodano: 
11.03.2015
komentarzy: 
1

Serwis zapowiada, że po 12 marca zmieni się sposób zliczania fanów. Ze statystyk polubień stron zostaną wyłączone konta nieaktywne oraz te, które zostały zachowane po śmierci użytkowników.

Jak zaznacza Facebook, dzięki zmianom firmy mają otrzymać bardziej aktualne i wartościowe dane, dotyczące popularności swoich stron. Z grupy użytkowników śledzących fanpage zostaną usunięte konta, które zostały zachowane jako pamiątki po śmierci internauty oraz te, które zostały dezaktywowane przez swoich właścicieli.

„W nadchodzących tygodniach administratorzy stron powinni spodziewać się niewielkich spadków w liczbie polubień strony. Należy pamiętać, że te pominięte konta reprezentowały osoby, które i tak nie są już aktywne na Facebooku” – czytamy w zakładce Facebook for business. Jednocześnie serwis informuje, że w przypadku ponownej aktywacji konta zostanie ono z powrotem włączone do statystyk polubień.

„Cały proces będzie przeprowadzony globalnie, choć oczywiście nie stanie się to w jednej chwili. Według planu zmiany powinny być widoczne od 12 marca” - wyjaśnia Tomasz Relewicz z agencji H+K Strategies, obsługującej Facebooka w Polsce. Jak dodaje, serwis nie dzieli się informacjami dotyczacymi szacunkowego spadku liczby polubień stron. „W każdym przypadku wynik będzie inny. Teoretycznie, im wcześniej powstała strona, tym większy odsetek polubień może pochodzić z kont zdezaktywowanych czy o statusie »In memoriam«” - wyjaśnia. (ks)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin