Odpowiedzialni 2007

dodano: 
30.05.2007
komentarzy: 
0

21. maja ogłoszono wyniki konkursu Odpowiedzialni 2007. Zadaniem, przed którym stanęli jego uczestnicy, było stworzenie projektu małego przedsiębiorstwa działającego w Polsce, które w strategii uwzględniałoby elementy odpowiedzialnego biznesu w odniesieniu do takich obszarów, jak rynek i produkt, miejsce pracy i pracownicy, ekologia i środowisko naturalne oraz społeczeństwo.
I miejsce zajęła Natalia Nowak z Katowic, za projekt firmy POP-DEKOR, zajmującej się produkcją artykułów wyposażenia i dekoracji wnętrz. II miejsce przypadło Jackowi Ratajczakowi z Wrocławia za pomysł na firmę CompU, tworzącą rozwiązania informatyczne dla firm i instytucji. III miejsce należy do Magdaleny Majewskiej z Warszawy za projekt firmy doradczej Euro Finance, zajmującej się pozyskiwaniem funduszy z UE.

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, możliwość udziału w szkoleniu prowadzonym przez firmę Human Changes Factory. Dodatkowo stoi przed nimi szansa na płatną praktykę w firmie PricewaterhouseCoopers.

Podczas gali konkursowej o odpowiedzialnym biznesie w polskiej rzeczywistości dyskutowali zaproszeni goście – Ewa Karpińska-Bryke, członek zarządu firmy Profes® Centrum Doradztwa i Kształcenia, Waldemar Gronowski, piekarz z Legnicy oraz Marek Ignor, przewodniczący Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miejskiej Wrocławia. Dyskusję prowadziła Justyna Januszewska z Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Zastanawiano się wspólnie, co w polskich realiach społeczno-prawnych sprzyja odpowiedzialnej działalności biznesowej, a co do niej zniechęca; jak spowodować równomierny rozwój odpowiedzialności przedsiębiorców oraz urzędników; w jaki sposób budować wzajemne zaufanie.

Odpowiedzialni 2007 to trzecia edycja konkursu realizowanego przez Koło Naukowe Biznesu Odpowiedzialnego Społecznie „BOSS” z Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu we współpracy z Ligą Odpowiedzialnego Biznesu – partnerskim programem Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz PricewaterhouseCoopers, Danone, Telekomunikacją Polską oraz Fundacją Bankową im. Leopolda Kronenberga. Więcej informacji o konkursie na stronie internetowej. (kk)

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin