Odzież marki Ivanka Trump była sprzedawana z podmienionymi metkami

dodano: 
25.04.2017
komentarzy: 
0

Firma G-III podmieniła metki na ubraniach marki Ivanka Trump, a następnie sprzedała je sieci dyskontów Stein Mart, która ma 290 sklepów w 31 stanach. Odzież oznakowana była metkami z podpisem Adrienne Vittadini Studio – czytamy na businessoffashion.com.

G-III posiada prawa do produkcji ubrań Ivanka Trump i ich dystrybucji za pośrednictwem umowy licencyjnej. Firma potwierdziła, że odzież z podmienionymi metkami bez wiedzy marki Ivanka Trump była sprzedawana sieci Stein Mart. Nie wiadomo, czy trafiła również do innych sprzedawców detalicznych – czytamy dalej. G-III przesłało oświadczenie do redakcji portalu businessoffashion.com, w którym informuje, że pracuje już nad rozwiązaniem problemu.

„G-III przyjmuje odpowiedzialność za wyjaśnienie tej sytuacji, do której doszło bez wiedzy i zgody marki Ivanka Trump. Podjęliśmy już działania mające naprawić problem, w tym umożliwiające natychmiastowe usunięcie błędnie oznakowanego towaru ze sklepów klienta. Marka Ivanka Trump wciąż się rozwija i pozostaje bardzo silna” - czytamy w przesłanym oświadczeniu.

W ubiegłym miesiącu informowaliśmy, że niektóre sieci sklepów, jak Nordstrom czy Neiman Marcus, wycofały ze sprzedaży ubrania marki odzieżowej Ivanki Trump. Decyzję argumentowały wówczas niezadowalającymi wynikami sprzedaży. Abigaili Klem, dyrektor marki, powiedziała jednak, że początek lutego 2017 roku był najlepszym okresem w historii brandu. (pk)

Źródło:

businessoffashion.com, Amidst Backlash, Ivanka Trump Clothing Is Secretly Relabelled as Adrienne Vittadini, Lauren Sherman, 24.04.2017
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin