Onet: Grzegorz Furgo odwołany z funkcji szefa Centrum Informacyjnego Senatu

dodano: 
07.10.2020
komentarzy: 
0

Grzegorz Furgo nie będzie już szefem Centrum Informacyjnego Senatu – podaje onet.pl. Jak przekazuje źródło, były poseł PO i .Nowoczesnej został odwołany przez Marszałka Senatu, Tomasza Grodzkiego. Powód tej decyzji nie jest jednak znany.

Furgo został powołany na stanowisko p.o. dyrektora CIS w listopadzie 2019 roku. Jak informowaliśmy na PRoto.pl, zastąpił Roberta Kolasę, który przebywał na urlopie. Odpowiadał m.in. za obsługę medialną Izby Wyższej i jej marszałka Tomasza Grodzkiego, budowanie wizerunku Senatu, jego organów i Kancelarii oraz działalność popularyzatorską i wydawniczą. Onet.pl podaje, że objęcie przez niego tej funkcji było jednym z symboli zmian w Senacie po wyborach, w których senatorom z opozycji udało się zdobyć więcej głosów niż przedstawicielom PiS-u.

Grzegorz Furgo w VIII kadencji Sejmu uzyskał mandat posła z list .Nowoczesnej, był członkiem m.in. Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz Komisji Kultury i Środków Przekazu. Przewodniczył Parlamentarnemu Zespołowi ds. Mediów Publicznych. Następnie przeszedł do partii i klubu Platformy Obywatelskiej. Karierę zaczynał w biznesie – był menedżerem i organizatorem w branży kultury, realizował wystawy malarskie, koncerty i spektakle teatralne.

Z informacji onet.pl wynika, że Furgo dostanie w Senacie inną pracę.

Źródło podaje również, że nowym dyrektorem CIS prawdopodobnie zostanie Maciej Berek. Czytamy, że Berek w przeszłości był już związany z kancelarią tej izby, a następnie pracował w Najwyższej Izbie Kontroli. Polityk był także współpracownikiem Donalda Tuska – w latach 2007-2015 był prezesem Rządowego Centrum Legislacji oraz sekretarzem Rady Ministrów. Pod koniec kadencji rządu PO-PSL Berek został polskim kandydatem na stanowisku członka Europejskiego Trybunału Obrachunkwego – rząd PiS unieważnił jednak tę decyzję po swoim dojściu do władzy w parlamencie – podaje onet.pl.

PRoto.pl skontaktowało się z Centrum Informacyjnym Senatu, aby potwierdzić te informacje. Dział prasowy odpowiedział jednak, że „zgodnie z przyjętą praktyką Kancelaria Senatu informuje o zmianach kadrowych w momencie, w którym są one faktem, i nie komentuje doniesień medialnych”. (ak)

Źródło:

onet.pl, Dymisja ważnego urzędnika w Senacie, Kamil Dziubka, 05.10.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin