Czat wideo dla 50 osób na Facebooku jest już dostępny na całym świecie

dodano: 
18.05.2020
komentarzy: 
0

Facebook udostępnia nową opcję spotkań wideo z wieloma uczestnikami wszystkim użytkownikom na świecie – podaje socialmediatoday.com. Dostępne pokoje czatu umożliwiają prowadzenie rozmów przez nawet 50 osób – czytamy.

Jak informuje źródło, aktywność danego pokoju jest widoczna na górze kanału, w grupach i wydarzeniach na Facebooku.

Czytaj też: Facebook stworzył pokoje do prowadzenia grupowych rozmów wideo

Socialmediatoday.com podaje też, że nowa opcja po raz pierwszy stała się dostępna dla użytkowników w Australii, jednak z pewnymi problemami. Czytamy dalej, że m.in. początkowo pokoje w kanałach nie działały, a przycisk „Utwórz pokój” nie uruchamiał wprowadzonej aktualizacji. Dodatkowo stworzenie czatu było możliwe za pomocą stacjonarnej wersji Facebooka, a dołączenie do niego przez Messengera.

Mylący był również fakt, że korzystającym z serwisu wydawało się, że ​​wszyscy użytkownicy są we własnych pokojach i czekają na rozmowę – jednak jak tłumaczy źródło, po kliknięciu wezwania „Say Hi” u dołu obrazu profilowego, wysyłana była jedynie wiadomość, ponieważ tak naprawdę nie stworzyli oni czatów.

Źródło: twitter.com/TexanMeg

Źródło zauważa, że opcja Facebooka wymaga jeszcze wielu poprawek, jeśli chce on konkurować z Zoomem. Jak jednk informuje socialmediatoday.com za firmą – czas w grupowych rozmowach wideo w ostatnich tygodniach wzrósł o 1000 proc, dlatego też konieczne jest zapewnienie takiego narzędzia w czasie izolacji – czytamy.  (kd)

Źródło:

socialmediatoday.com, Facebook's 'Messenger Rooms' Multi-Participant Video Chat Option is Now Available to All, Andrew Hutchinson, 15.05.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin