.

ChatGPT będzie teraz przetwarzał obrazy i tekst

dodano: 
16.03.2023
komentarzy: 
0

W połowie marca 2023 roku laboratorium badań nad sztuczną inteligencją OpenAI wydało najnowszą wersję systemu zasilającego ChatGPT, GPT-4 – informuje theguardian.com.

Współzałożyciel OpenAI, Sam Altman, nazwał nowy system modelem multimodalnym, co oznacza, że może akceptować zarówno obrazy, jak i tekst jako dane wejściowe, pozwalając użytkownikom zadawać pytania dotyczące obrazów. Jego nowa wersja może zapamiętać ponad 20 tys. słów jednocześnie – czytamy.

Nowy model jest dostępny dla użytkowników ChatGPT Plus, płatnej wersji chatbota.

OpenAI współpracuje również z Duolingo, aplikacją do nauki języków obcych, która będzie miała teraz nowy poziom subskrybcji. Duolingo Max będzie oferować anglojęzycznym użytkownikom konwersacje w języku hiszpańskim lub francuskim, które będą napędzane przez sztuczną inteligencję. GPT-4 będzie wykorzystywany do wyjaśniania użytkownikom błędów popełnianych przez nich przy nauce języka – informuje źródło.

Podczas demonstracji GPT-4 prezes i współzałożyciel OpenAI Greg Brockman pozwolił użytkownikom zobaczyć możliwości rozpoznawania obrazów w najnowszej wersji systemu. Funkcja ta pozwoli systemowi GPT-4 analizować obrazy i reagować na pytania zadane w oparciu o nie. Przykładowo, GPT-4 został poproszony o wyjaśnienie, dlaczego obraz wiewiórki z aparatem jest zabawny. System odpowiedział, że powodem jest fakt, że nie oczekujemy, że wiewiórka będzie w stanie używać aparatu i zachowywać się jak człowiek – wyjaśnia theguardian.com. (zd)

Źródło:

theguardian.com, OpenAI says new model GPT-4 is more creative and less likely to invent facts, 14.03.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin