.

FOB pokazuje, jak organizacje społeczne angażują się w walkę z pandemią

dodano: 
03.04.2020
komentarzy: 
0

W pomoc osobom, które szczególnie odczuły skutki pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, angażują się organizacje, a także osoby prywatne, które wspierają potrzebujących oraz przedstawicieli służby zdrowia. Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikowało infografikę #NGOReagujeOdpowiedzialnie, prezentującą te inicjatywy społeczne. Mapa zaangażowania przedstawia działania realizowane przez organizacje pozarządowe w Polsce.

Inicjatywy przedstawione na infografice zostały podzielone na cztery obszary i dotyczą działań skierowanych do konkretnych grup społecznych, rozwiązań z zakresu zdrowia, zapewnienia ochrony i poczucia bezpieczeństwa, a także dostarczania posiłków osobom, które obecnie nie mogą się osobiście o to zatroszczyć.

„Współpraca i zaufanie zawsze były ważne, w obecnej sytuacji są absolutnie konieczne, by reagować szybko, ale i mądrze na wielość problemów, z którymi mierzy się dziś nasze społeczeństwo. To czas wielkiej niepewności, także dla organizacji pozarządowych, które jednak z powodzeniem odpowiadają na dzisiejsze wyzwania, potwierdzając swoje kompetencje i zaangażowanie. Ich działania, we współpracy z szerokim gronem wolontariuszy oraz z firmami, które je wspierają, niosą pomoc osobom znajdującym się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania, trudnej sytuacji materialnej czy społecznej, wreszcie pomoc lekarzom, pielęgniarkom, by wymienić tylko kilka. W różnej formie od szycia maseczek, przez organizowanie pożywienia dla przedstawicieli służb medycznych po wsparcie osób starszych, mniejszości, wreszcie tak ważnej obecnie pomocy psychologicznej. To bardzo istotna część systemu pomocy, chcemy ją pokazać, dziękując za tę pracę i inspirując jej wspieranie” – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

#NGOReagujeOdpowiedzialnie to kolejna odsłona akcji Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które prezentuje dobre praktyki podejmowane w przestrzeni społeczno-gospodarczej w obecnej sytuacji. Pierwsza mapa zaangażowania w obliczu pandemii dotyczyła aktywności biznesu. Obejmowała działania na rzecz klientów, pracowników, wsparcia szpitali i innych punktów pomocy, przekazywania dofinansowania oraz rozwiązań służących przeciwdziałaniu skutkom kryzysu. (kd)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin