.

Ostatnie wolne miejsca na IV Kongres Różnorodności

dodano: 
04.10.2017
komentarzy: 
0

Organizatorzy czwartej edycji Kongresu Różnorodności – platforma BE.NAVIGATOR oraz Henkel Polska – przypominają o zbliżającym się terminie wydarzenia i zachęcają do zapisów. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. W tym roku obędzie się ono pod hasłem „O tolerancji”.

„Zainteresowanie Kongresem z roku na rok rośnie, a w ciągu trzech edycji wydarzenie zgromadziło ponad 460 osób z wielu sektorów i branż, zainteresowanych tematyką różnorodności” – mówi Dorota Strosznajder, pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska. Jak dodaje: „Jest to ogromny potencjał i siła, którą możemy wykorzystać do wzmocnienia nie tylko naszych organizacji, ale i zmiany naszego otoczenia społecznego i gospodarczego”.
 
13 października 2017 r. w warszawskim Och-Teatrze uczestnicy przyjrzą się kondycji idei różnorodności w Polsce. „(...) W tym roku zdecydowaliśmy się na powrót do wartości, które leżą u podstaw akceptacji różnorodności, chcemy pochylić się nad postawami i przekonaniami społecznymi. Zastanowimy się też, jak na co dzień możemy wzmacniać tolerancję i szacunek w naszych organizacjach, przestrzeni publicznej i dyskursie medialnym” – informuje Strosznajder. Jak zapewniają organizatorzy, nie zabraknie też wątków związanych z rolą kobiet w biznesie i życiu publicznym – gościem specjalnym tegorocznej edycji bedzie Louise Pulford, dyrektor Social Innovation Exchange (SIX), od wielu lat zajmująca się zarządzaniem innowacjami społecznymi. Opowie ona, dlaczego kobiety świetnie radzą sobie w zarządzaniu innowacyjnymi organizacjami i jak budować organizację w oparciu o wartości.

Na liście prelegentów i panelistów znajdą się także m.in.: psycholog Wojciech Eichelberger, prezes zarządu Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet – Katarzyna Wierzbowska, socjolog Kuba Wygnański oraz dyrektor Muzeum Śląskiego w Katowicach – Alicja Knast. Wystąpienia wideo na potrzeby wydarzenia przygotowali m.in. prezydent Słupska, Robert Biedroń oraz prezes Zarządu Instytutu Spraw Publicznych, dr Jacek Kucharczyk.

Podczas Kongresu przedstawione zostaną także wyniki II edycji przeglądu „Praktycy o Różnorodności”.

Dokładny program znajduje się tutaj. Zgłoszenia uczestnictwa należy przesyłać na adres mailowy: anna.hincz@b-better.pl
Jak czytamy w informacji prasowej, konferencja będzie dostępna w formie streamingu on-line na stronie be-navigator.pl.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem merytorycznym Karty Różnorodności, koordynowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

PRoto.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu korzysta z danych Instytutu Monitorowania Mediów.

(bm)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin