.

 

Pałac Buckingham reaguje na wywiad Meghan i Harry'ego

dodano: 
10.03.2021
komentarzy: 
0

Pałac Buckingham w imieniu królowej Elżbiety II wydał oświadczenie dotyczące wywiadu, jakiego Meghan Markle oraz książę Harry udzielili amerykańskiej prezenterce i producentce telewizyjnej, Oprah Winfrey – podaje insider.com. Jak czytamy w wydanym dokumencie, „cała rodzina jest zasmucona, gdy dowiaduje się, jak trudne były dla pary ostatnie lata”.

Źródło, powołując się na oświadczenie, przekazuje, że zdaniem rodziny królewskiej „poruszone kwestie, szczególnie kwestia rasy, są niepokojące”. Dalej oznajmiono, że „chociaż niektóre wspomnienia mogą się różnić, są one traktowane bardzo poważnie i rodzina będzie się nimi zajmować prywatnie” – czytamy. „Harry, Meghan i Archie zawsze będą kochanymi członkami rodziny” – podsumowano. Dokument składa się z czterech zdań i nie pojawił się na oficjalnych profilach rodziny królewskiej.

Dowiadujemy się dodatkowo, że „reakcja rodziny królewskiej na wywiad Harry'ego i Markle pojawiła się tydzień po tym, jak Pałac Buckingham ogłosił, że zbada zarzuty”, jakoby Markle „prześladowała pracowników pałacu”.

Źródło: twitter.com/CBC News Alert

Źródło: twitter.com/CBC News Alert

Insider.com przypomina, że w wywiadzie przeprowadzonym 7 marca 2021 roku Księżna Sussex powiedziała, że ​​„po wstąpieniu do rodziny królewskiej miała myśli samobójcze, ale mimo »błagania o pomoc«, nie otrzymała wsparcia ze strony pałacu”. „Po prostu nie chciałam już dłużej żyć” – przytacza źródło i dalej podkreśla słowa Markle i Harry'ego, którzy wyznali m.in., że przed urodzeniem ich dziecka w pałacu pojawiły się „obawy i rozmowy na temat tego, jak ciemna będzie jego skóra”.

Dalej insider.com, powołując się na doniesienia BBC, informuje, że we wtorek, po wywiadzie, „starsi członkowie rodziny królewskiej byli na »spotkaniach kryzysowych«, a nieznane źródła podawały, że królowa „chce poświęcić więcej czasu na udzielenie odpowiedzi” w tej sprawie – czytamy.

Źródło pisze również o wpisach na Twitterze, które komentowały zachowanie księcia Karola, ojca Harry'ego, podczas wizyty w jednym z centrów szczepień przeciw COVID-19. Jak czytamy, został on poproszony o „przemyślenia na temat wywiadu”, jednak odpowiedział milczeniem.

Dalej czytamy, że wywiad Markle i Harry'ego z Winfrey wyemitowany w Stanach Zjednoczonych na antenie CBS obejrzało 17 mln osób, a w Wielkiej Brytanii publiczność liczyła 11,3 mln widzów. Insider.com poinformował też, że mimo skierowanej prośby, przedstawiciele Pałacu Buckingham oraz Markle i Harry nie odpowiedzieli na prośby o komentarz dotyczący sytuacji. (kd)

Źródło:

insider.com, Buckingham Palace breaks silence and responds to Meghan Markle and Prince Harry's claims of racism in bombshell interview, Anneta Konstantinides, 9.03.2021, zdjęcie główne: facebook.com/The Royal Family
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin