niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościPalau tworzy system nagród, aby zachęcić turystów do dobrego zachowania

Palau tworzy system nagród, aby zachęcić turystów do dobrego zachowania

Palau – wyspiarskie państwo na Pacyfiku, stowarzyszone ze Stanami Zjednoczonymi – ruszyło z kampanią, która ma uczyć turystów, jak szanować środowisko i lokalną kulturę – opisuje thedrum.com. Jak czytamy, odwiedzający kraj, którzy wykażą się dobrym zachowaniem, otrzymają specjalne punkty.

Kampania pod nazwą „Ol’au Palau” zakłada przyznawanie punktów osobom, które szanują kulturę i przyrodę na wyspie. Zdobyte punkty można będzie wykorzystać, by zyskać dostęp do doświadczeń, które wcześniej były dostępne tylko dla mieszkańców Palau – przekazuje źródło.

Jak czytamy, punkty można zbierać w aplikacji Ol’au Palau przez wykonywanie takich działań jak: równoważenie śladu węglowego za pomocą osobistego kalkulatora emisji dwutlenku węgla, stosowanie kremów przeciwsłonecznych bezpiecznych dla raf czy korzystanie z firm, które zmniejszają swój wpływ na środowisko. Nagradzane będzie także odwiedzanie ważnych kulturowo miejsc turystycznych, sięganie po lokalną żywność ze zrównoważonych źródeł, udział w lokalnych projektach turystyki regeneracyjnej i unikanie jednorazowych tworzyw sztucznych.

Po zgromadzeniu wystarczającej liczby punktów turyści będą mogli wymienić je na dostęp do niektórych części wyspy, spotkania z mieszkańcami czy zwiedzanie historycznych miejsc, wędrówki na uboczu, odwiedzanie wiosek i jedzenie posiłków z tamtejszą społecznością, tradycyjne łowienie ryb czy pływanie w ukrytych jaskiniach – podaje źródło.

Dowiadujemy się, że kampania powstała na skutek badań, które pokazały, że 90 proc. osób chce poznać naturalne środowisko i kulturę odwiedzanego miejsca i dowiedzieć się, jak je chronić podczas swojego pobytu. Co więcej, 87 proc. osób zadeklarowało, że wydałoby więcej na wakacje w miejscu o nieskazitelnym, chronionym środowisku i zachowanej kulturze. Około 89 proc. badanych stwierdziło też, że byłoby bardziej zainteresowanych odwiedzeniem kraju ze wspomnianym typem nagród, a uczestnictwo w programie umiliłoby im wakacje. Według 85 proc. osób ten pomysł zwiększy prawdopodobieństwo poprawnego zachowania podczas wizyty w kraju.

Jak dalej czytamy, choć turystyka w Palau mocno ucierpiała w wyniku pandemii, wyspa chce trzymać się swojej strategii i odrobić straty w sposób ekologiczny i zrównoważony. (mb)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj