„Pedał”, „szmata”, „brudas” – A jeśli kiedyś tak nazwą Twoje dziecko?

dodano: 
25.03.2016
komentarzy: 
0

W tym tygodniu ruszyła nowa kampania społeczna HejtStop. Zakłada działania zarówno w prasie, na OOH, jak i w internecie.

Akcja ma na celu zachęcić ludzi do przeciwstawiania się zalewowi krzywdzących treści w sieci. Jej twórcy proponują narzędzie, które ma w tym pomóc.

„Stworzyliśmy realne rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby wyeliminować taki język z otaczającego nas świata. Teraz każdy anonimowo może wskazać krzywdzącą treść, którą my zgłosimy organom ścigania. Razem zablokujemy mowę nienawiści!” – mówi Joanna Grabarczyk z Projekt: Polska, współorganizatorka akcji.

Specjalne narzędzie informatyczne jest oparte na rozwiązaniu stosowanym w serwisie SzybkaPapuga.pl. Dzięki niemu interauci mogą anonimowo zgłaszać do prokuratury przypadki mowy nienawiści. Jak? Wystarczy za pośrednictwem strony hejtstop.pl wysłać screen lubk link. Prawnicy ze start-upu SzybkaPapuga.pl sprawdzą, czy przesłana treść łamie przepisy prawa. Jeśli tak, to opracują zgłoszenie do prokuratury.

Organizatorem projektu jest Projekt: Polska, partnerami zaś: VML Poland oraz SzybkaPapuga.pl, start-up prawny, który umożliwia uzyskanie pomocy od profesjonalnych i doświadczonych prawników. Projekt realizowany jest w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z funduszy EOG.

(ak)

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin