Periscope i Slideshare, czyli social media to nie tylko Facebook

dodano: 
10.02.2016
komentarzy: 
0

Facebook i Twitter to must-have wśród serwisów społecznościowych. Mają jednak swoje ograniczenia. O innych przydatnych dla marketerów narzędziach czytamy w portalu everything-pr.com.

Periscope umożliwia udostępnianie wideo w czasie rzeczywistym. Filmy królują w social mediach, a to narzędzie pozwala dzielić się treściami wideo w sposób aktywny i błyskawiczny – czytamy.

Slideshare pozwala natomiast szybko i łatwo udostępniać prezentacje PowerPoint. I choć to narzędzie ma bardzo konkretne zastosowanie, nie oznacza to, że trzeba je ignorować. Jak czytamy, w 2015 roku ponad 40 proc. marketerów B2B wykorzystywało Slideshare do rozpowszechniania treści. A to dlatego, że w łatwy sposób pozwala dzielić się wiedzą.

Wanelo to z kolei portal społecznościowy, którego nazwa pochodzi od słów „want, need, love”. Jak czytamy, serwis dostarcza użytkownikom wyłączne tego, czego chcą – a także kiedy i w jakiej formie. Marki wykorzystują platformę m.in. po to, by zwiększać lojalność klientów.

Quora jest idealnym narzędziem, jeśli zależy nam na interakcjach – czytamy. Służy do zadawania pytań i odpowiadania na nie, co pozwala pozycjonować siebie jako eksperta w danej dziedzinie.

Hyper to natomiast platforma, która służy do dzielenia się zdjęciami, na które później inni użytkownicy mogą głosować. Zdjęcia są pozycjonowane na podstawie głosów, na górze znajdują się te fotografie, które najbardziej spodobały się innym.

(mb)

Źródło:

everything-pr.com, The Best New Social Networks for Marketers, Richard D. Pace, 08.02.2016
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin