Najbogatszy youtuber świata zarobił w 2014 roku 7,4 mln dolarów

dodano: 
09.07.2015
komentarzy: 
0

W Forbes czytamy o obecnie najbogatszym youtuberze świata. Felix Kjellberg, znany jako PewDiePie, w zeszłym roku zarobił na nim 7,4 miliona dolarów.

Większość filmów PewDiePie to nagrania przedstawiające zapis rozgrywki z gier komputerowych. Dodatkowo youtuber dodaje do nich swoje komentarze pełne przekleństw i specyficznego poczucia humoru. Fakt, że mówi w języku angielskim, pozwolił mu trafić do szerszej publiczności - jego kanał w tym serwisie śledzi 38 mln internautów. Już w 2014 roku „Wall Street Journal” wyliczył, że w ciągu 12 miesięcy internetowa gwiazda zarobiła blisko 4 mln dol – przypomina z kolei portal tvp.info.

Teraz jego sytuacja znacznie się poprawiła. Z dokumentów jego firmy wynika, że w 2014 dzięki reklamom na swoim kanale zarobił aż 7,4 mln dol.

PewDiePie publikuje obecnie w ramach sieci partnerskiej Maker Studios, która w zeszłym roku została przejęta przez Disneya. Jak informuje Forbes, to coraz częściej największe kanały na YouTube są są przejmowane przez tradycyjne firmy medialne. „Według raportu firmy analitycznej Ampere Analysis największe sieci partnerskie osiągają roczne przychody na poziomie ok. 21 mln dol., pochodzące z reklam oraz umów partnerskich z markami” – czytamy. (mw)

Źródło:

Forbes.com, 7,4 mln dol. w rok. Tyle na YouTube zarobił 25-letni Szwed, 08.07.2015, tvp.info, W rok zarobił na YouTube 7,4 mln dol. PewDiePie publikuje nagrania z gier komputerowych, 08.07.2015
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin