.

 

PewResearch: Amerykanie stawiają na bezpośrednią komunikację z politykami w mediach społecznościowych

dodano: 
20.05.2015
komentarzy: 
0

Barack Obama właśnie założył oficjalny profil na Twitterze, gdzie bezpośrednio będzie tweetować z użytkownikami. Monica Anderson z Pew Research Center jest zdania, że działania sztabu prezydenta są odpowiedzią na dzisiejsze zapotrzebowania komunikacyjne Amerykanów. Ci, za najbardziej wiarygodne źródła informacji uważają social media.

16 procent z nich regularnie śledzi konta polityków w mediach społecznościowych.  Traktują je jako miejsce, gdzie mogą podzielić się  własnymi opiniami. Autorka artykułu zwraca przy okazji uwagę, że obecność danego przedstawiciela partii w social mediach wpływa na poparcie  ze strony wyborców.

Ankietowani przyznali także, że media społecznościowe są pomocne w szukaniu informacji na własną rękę. Najczęściej to właśnie konta polityków służą im do szukania ekskluzywnych wiadomości na tematy polityczne. Na ten argument powołuje się 41 proc. badanych. W 2010 odpowiedziało tak 22 proc.

W dalszej części raportu czytamy także, że portale społecznościowe polityków są uważane za najbardziej wiarygodne źródła informacji. To przekonanie nie zmieniło się od 2010 roku – dodaje Anderson. Z coraz mniejszym zaufaniem spotykają się za to media tradycyjne. (mw)

Cały raport

Źródło:

PewNewsResearch, More Americans are using social media to connect with politicians, Monica Anderson, 19.05.2015
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin