Philip Morris Polska w FOB-ie

dodano: 
29.05.2006
komentarzy: 
1

Firma Philip Morris Polska została partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Uroczystość przyjęcia odbyła się 25 maja podczas trzeciego spotkania z cyklu „Rozmowy o odpowiedzialnym biznesie”. Firma Philip Morris została przyjęta do grona partnerów Forum ze względu na jej strategię marketingową, w której kładzie się nacisk na odpowiedzialność za produkt. Wyraża się ona w informowaniu o niebezpieczeństwach związanych z paleniem tytoniu i ograniczaniu dostępu do niego dzieciom oraz młodzieży.
Wybrane praktyki biznesowe z zakresu CSR zrealizowane do tej pory przez Philip Morris Polska: Program Odpowiedzialnej Sprzedaży, długofalowe działania na rzecz wspierania niepełnosprawnych, pomoc ofiarom przemocy w rodzinie, pomoc młodzieży zagrożonej i wspieranie zaangażowania społecznego pracowników.

Jak dowiedziała się Redakcja PRoto, w najbliższym czasie do grona Partnerów Strategicznych Forum Odpowiedzialnego Biznesu dołączy Grupa Żywiec. Grupa Żywiec prezentowała swoje dobre praktyki podczas Targów Dobrych Praktyk 2005, a w Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2005 zostały zaprezentowane „Zasady etyki biznesowej” Grupy. Była ona również jednym z inicjatorów i uczestników ogólnopolskiej akcji społecznej „Alkohol – nieletnim dostęp wzbroniony”. Ostateczne decyzja w sprawie przyjęcia zapadnie najprawdopodobniej po 30 maja.

komentarzy:
1

Komentarze

(1)
Dodaj komentarz
21.04.2008
22:02:51
nizki
(21.04.2008 22:02:51)
To jakaś szopka, jeśli określone prawem obowiązki producenta wyrobów tytoniowych dotyczące informowania o szkodliwości palenia papierosów oraz zakazu sprzedaży dzieciom i młodzieży określa się jako CSR. Reszta to też jakiś obłęd: z jednej strony mordują swoimi wyrobami dziesiątki osób dziennie, a z drugiej niby pomagają walczyć z przemocą w rodzinie...
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin