.

 

Pinterest ograniczy wyniki wyszukiwania zawierające nieprawdziwe informacje o szczepionkach

dodano: 
30.08.2019
komentarzy: 
0

Pinterest robi kolejny krok w walce z dezinformacją na temat szczepień – informuje socialmediatoday.com. Czytamy, że serwis ograniczy wyniki wyszukiwania tak, aby użytkownicy widzieli jedynie informacje od oficjalnych organizacji związanych ze zdrowiem.

„Nowa funkcja pokazuje tylko treści pochodzące od wiodących instytucji zdrowia publicznego – w tych wynikach użytkownicy nie zobaczą żadnych rekomendacji ani komentarzy. Nie będziemy również wyświetlać reklam. Robimy to, ponieważ uważamy, że pokazywanie dezinformujących treści o szczepionkach obok informacji pochodzących od ekspertów ds. zdrowia publicznego nie jest odpowiedzialne” – źródło cytuje przedstawicieli Pinteresta.

Jak czytamy dalej, informacje o szczepionkach będą pochodziły jedynie od Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Centrum Kontroli Chorób (CDC), Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej (AAP) i sieci Vaccine Safety Net (VSN).

Źródło przypomina, że Pinterest podjął najbardziej radykalne decyzje dotyczące walki z dezinformacją o szczepionkach spośród wszystkich portali społecznościowych – serwis automatycznie blokuje tego typu treści, zanim jeszcze zostaną opublikowane. Facebook w lutym 2019 roku zdecydował się ograniczać widoczność treści antyszczepionkowych, a miesiąc później poinformował, że grupy i strony antyszczepionkowe, rozpowszechniające nieprawdziwe informacje, nie będą pojawiać się w aktualnościach oraz w wyszukiwarce. Z kolei w maju 2019 roku Instagram ogłosił, że będzie blokować hashtagi służące do rozpowszechniania fałszywych informacji na temat szczepień.

Jak czytamy, Pinterest tłumaczy, że podejmuje tak radykalne decyzje, ponieważ ruchy antyszczepionkowe stają się coraz bardziej szkodliwe – CDC potwierdziło, że obecnie w Stanach Zjednoczonych pojawia się największa liczba przypadków zachorowań na odrę od 1992 roku. (ak)

Źródło:

socialmediatoday.com, Pinterest Will Limit Search Results for Vaccine-Related Queries to Content from Official Health Outlets, Andrew Hutchinson, 29.08.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin