.

 

Pinterest też będzie walczyć z dezinformacją o koronawirusie

dodano: 
05.03.2020
komentarzy: 
0

Kolejny portal społecznościowy ogłosił, że rozpoczyna walkę z dezinformacją o koronawirusie. Tym razem nowe zasady wprowadza Pinterest – podaje theverge.com. Użytkownicy szukający informacji o wirusie będą przenoszeni na stronę z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (World Helath Organization – WHO).

Czytaj także: Facebook będzie walczyć z fałszywymi informacjami o koronawirusie

WHO walczy z dezinformacją o koronawirusie na TikToku

Jak czytamy, po wpisaniu w wyszukiwarce haseł takich jak „koronawirus” lub „COVID-19”, na ekranie wyświetlą się wyselekcjonowane przez WHO porady m.in. dotyczące działań prewencyjnych. Dzięki temu internauci w łatwy sposób będą mogli oddzielić fakty od fake newsów na temat choroby – dodaje źródło. Serwis społecznościowy zaleca też obserwowanie konta WHO na platformie, aby być na bieżąco z nowymi informacjami na temat zdrowia i dobrego samopoczucia.

Źródło: pinterest.com

W rozmowie ze źródłem Pinterest przekazał również, że będzie usuwał wszystkie treści na temat koronawirusa, ponieważ naruszają one zasady serwisu dotyczące podawania nieprawdziwych informacji medycznych. „W ubiegłym roku współpracowaliśmy ze Światową Organizacją Zdrowia nad połączeniem użytkowników z informacjami o zagadnieniach zdrowotnych, od nowego koronawirusa po szczepionki” – powiedział rzecznik Pinteresta, cytowany przez źródło. Dodał, że firma chce zrobić wszystko co w jej mocy, aby ludzie mogli odnajdywać wiarygodne informacje.

Aktualnie informacje od WHO nie pojawiają się w polskiej wersji Pinteresta. Po wpisaniu słów takich jak „koronawirus” wyświetla się komunikat informujący, że piny na ten temat naruszają zasady portalu społecznościowego i wyświetlanie wszystkich wyników wyszukiwania zostało zablokowane.

Źródło zwraca uwagę, że Pinterest do walki z dezinformacją o koronawirusie podchodzi podobnie jak do tematu szczepionek. W sierpniu 2019 roku informowaliśmy na PRoto.pl, że serwis ograniczył wyniki wyszukiwania tak, aby użytkownicy widzieli jedynie informacje od oficjalnych organizacji związanych ze szczepieniami. (ak)

Źródło:

theverge.com, Pinterest now showing custom search results for coronavirus to combat misinformation, Jay Peters, 03.03.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin