sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościPiS robi Platformie najlepszy PR

PiS robi Platformie najlepszy PR

Zabawy SLD ze smokiem świadczą tylko o tym, że aktywistom tej partii „przydałyby się bardziej smoczki”, PiS, chcąc być partią „pozasystemową”, wspiera Starucha, Platforma przestraszyła się swojego liberalizmu i ma problemy z tożsamością, a PSL nie zaliczyło większych „kłopotków” – tak kampanię, w której wieje „nudą”, ocenił w programie „Co tam panie w polityce” Wiesław Gałązka.

Według Wiesława Gałązki, niezależnego konsultanta politycznego, kampania jest „nudna, nieciekawa i banalna”, „widać w niej coraz bardziej infantylizację naszych polityków”. Jego zdaniem wyborcy muszą pamiętać o tym, iż „młoda polska demokracja to w znaczącej części mediokracja” i, co za tym idzie, przyjęło się powszechnie, że gdy polityk jest nieobecny w mediach, nie istnieje również na politycznej scenie. Stąd usilne starania, by „za wszelką cenę w mediach jednak zafunkcjonować”, m.in. poprzez medialne ustawki. Ekspert jednoznacznie je krytykuje, wspominając przejście Tomasza Kality przez Bramę Floriańską w Krakowie w towarzystwie czerwonego smoka na znak rozpoczęcia kampanii wyborczej. Sojusz akcję nazwał „wejściem czerwonego smoka” do miasta.

Gałązka negatywnie ocenił również działania PiS na rzecz Starucha – partia ogłosiła, że będzie ręczyć za każdego, kto jest w potrzebie. „To haniebne dla polityków, gdy ręczą za takie osoby” – stwierdził Gałązka i dodał: „PiS oscyluje wokół bycia partią, która działa pozasystemowo”. Oberwało się również PO, która zbyt wolno reaguje na potrzeby państwa, „przestraszyła się jeszcze w 2005 roku swojego liberalizmu” i „mało wprowadziła reform, a one i tak nas czekają, będą tylko poprzez te opóźnienia bolesne”. W opinii eksperta partia Donalda Tuska „nie bardzo potrafi sobie poradzić z własną tożsamością”, jest „tzw. »catch all party«, czyli łapie każdego, kogo się da”. Swoje dobre notowania zawdzięcza ponadto jedynie działaniom opozycji, która stała się jej „najlepszą agencją PR-owską”. Za „umiarkowane” i „racjonalne” uznał Gałązka wyborcze działania PSL-u: „nie było zbyt wielu kłopotków” – powiedział specjalista. (es)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj