Planet Partners i Centrum Informacji Kryzysowej CBK PAN organizują akcję dla służby zdrowia

dodano: 
01.04.2020
komentarzy: 
0

27 marca 2020 roku wystartowało Covid Challenge, organizowane przez Planet Partners i Centrum Informacji Kryzysowej Centrum Badań Kosmicznych (CBK) Polskiej Akademii Nauk. Celem akcji, skierowanej do polskich inżynierów, innowacyjnych firm i studentów, jest stworzenie prostych, możliwych do szybkiego stworzenia narzędzi i metod działania dla szpitali i placówek medycznych.

Akcja podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy to rejestracja zainteresowanych uczestników na stronie internetowej covidchallenge.pl oraz zebranie od nich pomysłów na rozwiązanie problemów zamieszczonych w bazie – m.in. jak stworzyć kombinezon ochronny o właściwościach wirusobójczych, system komunikacji wzmacniający głos czy bezdotykowe urządzenia do osłuchu pacjenta. Jak zaznaczają organizatorzy, lista wyzwań może być powiększana na bieżąco, jeśli pojawią się nowe potrzeby przedstawione przez personel medyczny. Zgłoszenia powinno się przesyłać w formie krótkiego opisu oraz nieobowiązkowo – filmu na YouTubie i szkicu projektu lub schematu.

Drugi etap to tzw. giełda pomysłów. Znajdą się na niej najlepiej rokujące rozwiązania, które będą promowane oraz zostaną zaprezentowane docelowym użytkownikom i podmiotom, które są w stanie zapewnić wsparcie w ich realizacji. Najbardziej obiecujące pomysły będą również wspierane przez organizatorów w zakresie dotarcia do decydentów oraz pozyskania funduszy na realizację prototypów.

Agencja Planet Partners odpowiada za koordynację projektu i jego komunikację w mediach tradycyjnych oraz społecznościowych. Działania prowadzone są pro bono.

Partnerami merytorycznymi akcji zostali: Zakład Medycyny Katastrof i Pomocy Doraźnej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Medyczny Zespół Ratunkowy Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Organizatorzy nie podają czasu zakończenia akcji. „Aktywności zamierzamy realizować etapami bazując na osiągniętych rezultatach” – informują. (ak)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin