Ploteczka, plotka, kryzys

dodano: 
07.03.2005
komentarzy: 
3

Polityka publikuje artykuł „Szeptem do mnie mów” autorstwa Adama Grzeszaka, który przestrzega przed nowym rynkowym narzędziem, jakim stała się zwykła plotka. O tym, że ta z pozoru niewinna gra słowna może przysporzyć wielu kłopotów i negatywnie wpłynąć na wizerunek firmy, przekonało się już wiele z nich, m.in. Galeria Mokotów, której tuż przed Bożym Narodzeniem 2002 miał rzekomo grozić atak terrorystyczny. Jak podaje tygodnik, obecnie kłopoty z plotką ma Unilever Polska. Wśród niepełnosprawnych krąży fałszywa informacja, że w zamian za 5 tys. przywieszek do herbaty Lipton można otrzymać wózek inwalidzki. „To dla nas poważny problem. Obawiamy się, że tego typu informacje mogą popsuć wizerunek marki Lipton, lidera na polskim rynku herbat. Część konsumentów przekonana, że w każdej plotce jest ziarno prawdy, może nabrać przekonania, iż firma kręci” – wyjaśnia Izabela Sadowska, rzecznik Unilever Polska. W dalszej części artykułu Polityki czytamy, że plotka może stworzyć poważną sytuację kryzysową, a lekceważenie jej może ten kryzys zaostrzyć. Piotr Czarnowski, prezes agencji First Public Relations uważa, że „z kryzysem, jaki wywołuje plotka trzeba się zmierzyć i to natychmiast”, a najgorszą metodą jest „chowanie głowy w piasek”. Niestety sytuacje, kiedy agencje PR proszone są o pomoc w wyjściu z takiej sytuacji, zdarzają się o wiele rzadziej niż te, w których PR-owcy proszeni są o rozpuszczenie plotek o konkurencji.

Źródło:

Polityka, Szeptem do mnie mów, 05.03.05, s. 46
komentarzy:
3

Komentarze

(3)
Dodaj komentarz
24.11.2006
7:29:08
Iwona
(24.11.2006 7:29:08)
„POMÓŻCIE!!!” Pani Doktor z naszego wydziału zbiera pieniążki na wózek inwalidzki !!! Firma „LIPTON” zadeklarowała się, ze sfinansuje zakup za dostarczenie jej listków z herbat Wszystkich herbaciarzy prosimy w miarę możliwości o przynoszenie tych listków do DS4, gdzie również znajdziecie wiecej informacji, odnosnie akcji To informacj umieszczona na stronie Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie (http://213.184.6.115/index.php?type=include&page=11&galeria_id=1). Skoro tyle w koło tego szumu, to musi być w tym choć trochę prawdy. Ja wiem, że trzy osoby otrzymały wózek inwalidzki. Co na to UNILEVER? Pewnie ta opinia nie trafi na forum. Pozdrawiam wszystkich zakłopotanych.
13.07.2005
19:45:13
Namit
(13.07.2005 19:45:13)
bardzo dobrze ze sie o tym pisze :) o Liptonie slyszalem z niejednego zrodla.. i pierwsze co zrobilem to znalazlem potwierdzenie (ze to plotka) na oficjalnej stronie... ale i tak ludzie dalej zbieraja....
07.03.2005
10:58:09
Bogusia K.
(07.03.2005 10:58:09)
Takie artykuły są nam potrzebne. Ale czy nie należałoby zająć się tym tematem poważniej? Samo pisanie nic nie pomoże. PR-owcy, którzy otrzymują propozycje rozsyłania plotek godzących w konkurencję powinni zgłaszać to jako przestępstwo. Oczywiście grozi to utratą klienta, ale na dłuższą metę może być sposobem na ich wychowywanie. Wszędzie i w kółko czytamy, że etyka popłaca. Może powinniśmy palcem wskazywać na tych, którzy myślą inaczej. Dopóki są w cieniu nic im nie grozi, ale za to ich plotki grożą wszystkim innym naokoło. Koło się zamyka, a my nadal traktujemy ich anonimowo i pobłażamy im.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin