.

Podróż do Islandii jak lot w kosmos. Nowa kampania kraju

dodano: 
22.11.2022
komentarzy: 
0

Visit Iceland promuje kraj, nawiązując do podróży w kosmos. Organizacja w kampanii „Mission: Iceland” przekonuje, że Islandia jest lepsza niż kosmos, a najlepsze atrakcje są dostępne na Ziemi.

W spocie „Misja: Islandia” pokazano kosmonautę, którego 15-minutowy „lot życia” zostaje opóźniony. Mężczyzna stwierdza jednak, że nie trzeba wydawać milionów na kosmiczne podróże, bo „nieziemskie atrakcje” są dużo bliżej, w Islandii.

Bohater kampanii w stroju kosmonauty odwiedza różne zakątki kraju i pokazuje takie atrakcje jak zorza polarna, gejzery na islandzkich wyspach, wodospady czy gorące źródła. „Dzięki wszystkim nieziemskim doświadczeniom wycieczka na Islandię zapiera dech w piersiach. Jednak nie dosłownie. Mamy tlen” – brzmi opis spotu.

Na stronie Visit Iceland znalazły się opisy najważniejszych punktów turystycznych w Islandii. Organizacja udostępniła też narzędzie pozwalające obliczyć, na jakie przeżycia można sobie pozwolić w cenie jednego lotu w kosmos, szacowanej na milion dolarów. Okazuje się, że rezygnacja z jednej pozaziemskiej podróży oznacza możliwość zwiedzenia wyspy samochodem 6359 razy, udział w 9538 spływach pontonowych w kanionie Gullfoss czy zamówienie 45 tys. kufli piwa w islandzkich pubach. Ten milion dolarów może pozwolić też na przygody w gorących źródłach przez pięć lat, 15 tys. świeżych posiłków czy 89 tys. wycieczek kulturalnych.

Źródło: visiticeland.com/missioniceland

Wcześniej Islandia zapraszała gości do spędzania urlopu na wyspie w humorystycznej kampanii „OutHorse Your Email”. (mb)

Źródło:

Zdjęcie główne: screen z youtube.com/Inspired by Iceland
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin