.

Polacy w Davos, Polska w Wall Street Journalu

dodano: 
24.01.2018
komentarzy: 
0

Na okładce darmowego egzemplarza amerykańskiego dziennika The Wall Street Journal, który otrzymuje każdy uczestnik World Economic Forum w Davos, znalazł się materiał o Polsce. Kłopot w tym – zauważa portal money.pl – że tekst jest niepochlebny i może sprawić kłopoty wizerunkowe naszemu krajowi.

„Polska wymazuje historyczną rolę Lecha Wałęsy” – głosi nagłówek The Wall Street Journala. Materiał opisuje działalność Prawa i Sprawiedliwości w kontekście innych populistycznych partii w Grecji, Hiszpanii, Austrii czy we Francji i na Węgrzech.

Polska partia rządząca miałaby według amerykańskiego dziennika zarzucać Wałęsie, że przekształcił kraj w technokratyczną republikę, która z powodu korupcji i elityzmu nie służy Polakom. The Wall Street Journal opisuje też polityczną drogę Jarosława i Lecha Kaczyńskich. Prawo i Sprawiedliwość miałoby podważać 30 lat budowy nowoczesnego zachodniego państwa.

Na szczycie w Davos Polskę reprezentują prezydent Andrzej Duda i niedawno wybrany premier Mateusz Morawiecki. Money.pl twierdzi, że ich wizyta na World Economic Forum nie będzie łatwa, gdy każdy z uczestników wydarzenia będzie miał szansę przeczytać „tak niepochlebny artykuł o Polsce” – czytamy. (mp)

Zdjęcie główne: Kevin Dooley [CC BY 2.0] via flickr

Źródło:

money.pl, Wizerunkowy cios dla Polski. Trudna wizyta Morawieckiego i Dudy w Davos, 23.01.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin