Polfa, Bayer i Polpharma najpopularniejsze

dodano: 
20.04.2011
komentarzy: 
0

Aż 44 proc. badanych deklaruje, że nie zna ani jednej firmy farmaceutycznej, najlepiej kojarzonymi firmami z branży są Polfa, Bayer i Polpharma – wynika z raportu  „Jak cię widzą, tak cię piszą, czyli o Polaków zaufaniu do firm farmaceutycznych” przygotowanego przez firmę On Board PR na podstawie badań opinii publicznej przeprowadzonych przez PBS DGA.

W odpowiedzi na pytanie, o jakich firmach farmaceutycznych kiedykolwiek słyszeli, respondenci najczęściej podawali nazwy:  Polfa (33 proc.), Bayer (25 proc.) oraz Polpharma (17 proc.). Na kolejnym miejscu – z zaledwie 7-procentowym wynikiem – uplasowała się Jelfa.

Jak wynika z raportu, żadna z firm farmaceutycznych nie wzbudza zaufania więcej niż połowy badanych. Najwięcej, bo aż 38 proc. spośród nich darzy zaufaniem Polfę. Największy wpływ ma na to jej wieloletnia obecność na rynku (92 proc. odpowiedzi „zdecydowanie tak” lub „raczej tak”) oraz prowadzenie kampanii edukacyjnych (55 proc. wskazań).

Raport opracowało PBS DGA na zlecenie On Board PR metodą kwestionariuszy wspomaganych komputerowo 4-6 lutego na 1074-osobowej reprezentatywnej grupie Polaków w wieku 15 lat i więcej. (iw)

Pełna treść raportu

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin