Politycy w wyścigu po dobry wizerunek

dodano: 
22.10.2012
komentarzy: 
0

„W USA każdy kandydat na prezydenta musi spełniać kilka warunków: musi być wysoki, chodzić wyprostowany, mieć piękny uśmiech, mocarne dłonie, które są mocno eksponowane, żonę i dzieci. Do niedawna jeszcze musiał być biały. (…) Im więcej tych cech ma kandydat, tym ma większe ma szanse na elekcję” – ocenia dr Tomasz Gackowski, politolog z UW. Polscy politycy muszą uprawiać sport.

Politycy często i chętnie pokazują się podczas uprawiania sportu. Wśród polskich polityków popularne jest bieganie. „Trzeba dotrzeć do końca, choć czasem już w połowie dystansu masz dosyć. Ale jeśli się nie poddasz, wiesz, że jesteś czegoś wart. Biegacze nie pękają” – powiedział Donald Tusk. Politycy lubią też grać w tenisa, a w szczególności: Ryszard Kalisz, Aleksander Kwaśniewski, Jerzy Fedorowicz czy Adam Hofman.

Wzorem „sportowego twardziela” jest Władimir Putin. Nie tylko ma czarny pas w karate, ale chętnie pokazuje się podczas uprawiania innych dyscyplin sportowych. „Niczym superbohater raz z nagim torsem jeździ konno, pływa w lodowatym morzu, lata na lotni, łowi ryby, nurkuje, strzela czy jeździ na harleyu” – czytamy w uważam Rze Inaczej Pisane. (kg)

Źródło:

Uważam Rze Inaczej Pisane, Biegnij, polityku, biegnij, Kamila Baronowska, 22.10.2012
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin