wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościPolska Fundacja Narodowa z kampanią z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Polska Fundacja Narodowa z kampanią z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

„Historia dwóch flag” to kampania informacyjno-edukacyjna stworzona przez Polską Fundację Narodową z okazji obchodów 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Akcja skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców Europy Zachodniej i USA. Kampania będzie realizowana od 1 do 10 sierpnia 2018 roku w mediach społecznościowych oraz w  polskich i zagranicznych portalach m.in CNN, BBC, France24, The New York Times, WP, Onet, Wprost, Do Rzeczy.

Głównym elementem kampanii jest film animowany, który opowiada o operacji Frantic 7. Za jego realizację odpowiada zespół studia kreatywnego TenGent. Powstała też strona 1944uprising.com, na której znajdują się m.in. historia operacji, relacje świadków, a także koloryzowane zdjęcia z Powstania Warszawskiego udostępnione przez Mikołaja Kaczmarka.

„Celem naszej kampanii jest pokazanie opinii międzynarodowej, szczególnie tej w Stanach Zjednoczonych, że polska armia, wypełniając sojuszniczy obowiązek wobec aliantów, walczyła nie tylko na wszystkich frontach; również w kraju trwał zażarty opór przed niemieckim okupantem. Zdajemy sobie sprawę, że opowiadanie o polskiej historii tym, którzy jej nie znają, musi być przeprowadzone tak, aby pobudzić emocje odbiorcy i zainteresować opowieścią. Takim ciekawym wątkiem w opowiadanej przez nas historii Powstania Warszawskiego jest operacja Frantic 7, największa, najbardziej spektakularna operacja zrzutów z pomocą dla walczącej Warszawy” – mówi Robert Lubański, członek zarządu Polskiej Fundacji Narodowej. (ak)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj