wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościPolska Fundacja Narodowa zmieniła skład zarządu

Polska Fundacja Narodowa zmieniła skład zarządu

Polska Fundacja Narodowa poinformowała o zmianach w składzie zarządu. Decyzją rady Fundacji na stanowisko prezesa powołano Filipa Rdesińskiego.

Rdesiński wcześniej związany był z Radiem Poznań, gdzie również pełnił funkcję prezesa zarządu, a także był redaktorem naczelnym. Pracował także jako dziennikarz w TVP, tygodniku „Gazeta Polska” oraz portalu Niezależna.pl. Był specjalistą w Wojskowym Biurze Badań Historycznych, jak również pełnił funkcję członka rady programowej Radia Zachód i przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Związku Pracodawców Mediów Publicznych.

Członkiem zarządu PFN został także Cezary Andrzej Jurkiewicz, który poprzednio, od 2016 roku, był prezesem zarządu Fundacji. Doświadczenie zawodowe zdobywał na stanowiskach menedżerskich, m.in. związany był z Tchibo i RUCH S.A. Pełnił także funkcję dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu oraz podległych mu Ośrodków Przygotowań Olimpijskich. Od 2014 roku jest radnym m.st. Warszawy, a od 2015 roku przewodniczącym Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość m.st. Warszawy.

Wśród członków zarządu PFN jest też Robert Lubański, który w przeszłości pełnił m.in. funkcję rzecznika prasowego Trybunału Konstytucyjnego. Zajmował się również organizacją i koordynacją konferencji międzynarodowych, w tym m.in. kongresu „Polska Wielki Projekt”.

Z PFN rozstał się natomiast Maciej Świrski, który był wiceprezesem zarządu. Świrski poinformował na swoim profilu na Twitterze, że złożył rezygnację.

Źródło: twitter.com/maciej_swirski

Wcześniej, 20 kwietnia 2018 roku, PFN poinformowało o rezygnacji innego z członków zarządu, Antoniego Kolka.

Źródło: twitter.com/Fundacja_PFN

(pp)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj