POLZAK MARKETING 2019 – podsumowanie

dodano: 
23.07.2019
komentarzy: 
0

Tematem przewodnim POLZAK MARKETING 2019 był „Marketing w erze technologii. Efektywne zakupy komunikacji i mediów”. Trzecia edycja konferencji odbyła się 12 czerwca 2019 roku na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

Wydarzenie zgromadziło ponad 200 przedstawicieli działów marketingu, zakupów, agencji komunikacji marketingowej oraz mediów i wydawców. Poświęcone było trendom i nowym technologiom oraz ich wpływowi na marketing, sprzedaż, komunikację digital i media.

Na początku Małgorzata Węgierek, CEO Havas Media Group, i Robert Kruk, Marketing Services Procurement Head, Polpharma Group, omówili zagadnienie przetargów mediowych w kontekście efektywności i dobrych praktyk. Później Jakub Bierzyński, założyciel i CEO OMD, wygłosił prezentację pt. „Przetarg mediowy – wspólnota czy konflikt interesów?”.

Kolejnym tematem konferencji były zmiany w branży reklamowej na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat. O tym, jak zmieniła się w tym czasie komunikacja marek, jakie pojawiły się kanały dotarcia i jakie wyzwania stoją przed agencjami i klientami w nadchodzącej dekadzie mówił Wincenty Kokot, Business Development Director w GoldenSubmarine.

Tadeusz Żórawski, Global eCommerce Strategy Director Molecular w BBDO, omówił z kolei trendy ewolucji sprzedaży online marek. Mówił o zagadnieniach e-commerce i d-commerce – digital commerce. Przedstawił przykłady rozwiązań, omówił case studies i możliwości działania w tych obszarach w najbliższych dwóch latach.

Co musi się wydarzyć, by móc w pełni wykorzystać potencjał advanced TV na polskim rynku? O programmatic w telewizji mówi się od lat, ale eksperci wciąż nie wywołali w Polsce wilka z lasu, mimo że technologicznie jesteśmy gotowi. Dlaczego? Temu z kolei przyjrzał się Piotr Bieńko, CEO Codemedia.

O nowych możliwościach reklamy związanych z technologią i danymi mówili przedstawiciele TVN media – Maciej Ziąbrowski, dyrektor ds. strategii i badań produktu reklamowego, i Patryk Pacenko, menedżer ds. sprzedaży programatycznej. Zaprezentowali platformę Primus służącą do bezpośredniego zakupu kampanii digital wideo.

O audytorach mediowych oraz napięciach na linii agencje–audytorzy mówili Joanna Nowakowska, redaktor naczelna i współwłaścicielka ScreenLovers, oraz Wojciech Kowalczyk, redaktor i współwłaściciel ScreenLovers.

Później odbyła się dyskusja o próbach uniezależniania się reklamodawców od agencji mediowych. Czy trend ma szansę się rozwinąć? Co mówią doświadczenia reklamodawców z bardziej rozwiniętych rynków? O tym rozmawiali Marcin Winkler, Head of Digital Department, Board Member w Avon, Ewelina Czuba, dyrektor Biura Reklamy TVP, Marcin Wocial, kierownik ds. zakupów marketingowych i ogólnych w PLAY, Łukasz Pytlewski, Analytics and Insight Director w Wavemaker, i Rafał Bobrowski, Managing Director w Media Strategy. Dyskusję prowadziło Screen Lovers.

Maja Biniewicz, Chief Business Officer w K2 Precise, mówiła z kolei o „Digital planningu kiedyś i dziś – od hurtowego zakupu odsłon do precyzyjnego planningu”. Podkreśliła, że w praktyce możliwość targetowania sprawia, że branża dziś i pięć lat temu to zupełnie różne rzeczywistości, a punkt zasięgu nie oznacza już tylko enigmatycznych danych demograficznych.

O możliwościach, jakie interaktywny storytelling stwarza dla marki i konsumenta, mówił z kolei Wojtek Jeżowski, CEO & Creative Director Black Rabbit / TANK Group.

Na temat transparentności, zaangażowania oraz widoczności w internecie z perspektywy reklamodawcy, wydawcy i domu mediowego mówili Dorota Adamczyk-Mroczek, dyrektor sprzedaży i rozwoju produktu w Wyborcza.pl oraz goście: Paweł Patkowski, dyrektor marki i komunikacji marketingowej w Orange Polska, Wiola Łada-Szewczenko, Head of Ecselis & DBI Poland w Havas Media Group, i Agnieszka Parfienowicz, partner Digital. Czy w pogoni za tańszym CPM-em, zasięgiem po horyzont i bezmiarem klików jest w sieci miejsce na kontakt z prawdziwym człowiekiem? A może UU i RU to już relikt i czas na HU (Human Users) i AU (Any Users)? Czy naprawdę liczy się tylko klikalność reklamy? Mówiono o światowych przykładach, jak liczyć efektywność reklamy w sposób inny niż przekliki, zwracano uwagę na kontakt, czas spędzony z reklamą i zaangażowanie odbiorcy.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach inicjatywy Dialog Branżowy Reklamodawca–Agencja przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów oraz THINK MICE.

PRoto.pl było patronem medialnym konferencji. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin