.

 

Posty Baracka Obamy zostaną zarchiwizowane

dodano: 
15.11.2016
komentarzy: 
0

W 2015 roku pisaliśmy o pojawieniu się oficjalnego konta Baracka Obamy na Twitterze. Teraz prezydent musi udostępnić je swojemu następcy. Z profilu znikną dotyczasowe wpisy. Zostaną jednak przeniesione w inne miejsce. O szczegółach pisze adweek.com.

Jak czytamy, Biały Dom ma pomysł na to, by zachować posty publikowane przez administrację Obamy. Chce tego dokonać we współpracy z Narodowymi Archiwami Stanów Zjednoczonych.

„Jesteśmy zobowiązani do zachowania naszego contentu social media z NARA, chcemy więc podjąć dodatkowe środki, aby nasze cyfrowe archiwa były jak najbardziej użyteczne i dostępne w przyszłych miesiącach i latach” – podkreśla Kori Schulman, specjalny asystent prezydenta i zastepca dyrektora ds. digitalu oraz autor strategii cyfryzacji.

Działania dotyczą treści zamieszczanych zarówno na Twitterze, jak i Facebooku czy Instagramie i kont: @POTUS, @WhiteHouse, @FLOTUS, @PressSec and @VP.

Jak podaje źródło, content bedzie przechowywany przez NARA i nadal dostępny, ale na innych kontach - zakończonych liczbą 44 (nawiązującą do 44 prezydenta USA).

Źródło: Twitter/POTUS44

Adweek.com przypomina, że administracja Obamy jako pierwsza zaczęła korzystać z mediów społecznościowych. Biały Dom wprowadził wówczas strategię dotyczącą cyfryzacji.

Prawie 8 lat w social mediach, niemalże 30 tys. tweetów @WhiteHouse oraz tysiące godzin nagran wideo - to bilans dotychczasowego działania Białego Domu w mediach społecznościowych.

Schulman zaznacza: „[Biały Dom] podejmuje kroki, by upewnić się, że następcy bedą mogli dalej rozwijać zasoby cyfrowe, które stworzyliśmy, by połączyć się bezpośrednio z ludźmi. (ak)

Zdjęcie główne: Twitter/@POTUS

Źródło:

adweek.com, How the White House Will Keep Obama's Tweets Alive While Handing Over Control of @POTUS, 10.11.2016, Sami Main
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin