Potomkowie Gucciego krytykują film „Dom Gucci”: „obraza dla dziedzictwa”

dodano: 
01.12.2021
komentarzy: 
0

W ostatnich tygodniach na ekrany kin wszedł film „Dom Gucci”, przedstawiający historię rodziny stojącej za sławnym domem mody. Spadkobiercy Aldo Gucciego krytykują sposób, w jaki rodzina została przedstawiona w produkcji – opisuje bbc.com.

W filmie występują Lady Gaga – jako Patrizia Reggiani, która została skazana za zabójstwo swojego byłego męża, Maurizio Gucciego, w 1995 roku; Adam Driver – jako Maurizio Gucci, czy Al Pacino – jako Aldo Gucci.

Jak czytamy, potomkowie Aldo Gucciego, czyli syna założyciela firmy Gucci i człowieka który rozwinął florencką markę, nie są zadowoleni z tego, w jaki sposób ich rodzina została zaprezentowana w filmie Ridleya Scotta. Uważają, że członkowie rodziny Gucci zostali przedstawieni w sposób obraźliwy. Jak czytamy, potomkowie Gucciego stwierdzili, że mimo zapowiedzi, że film stara się opowiedzieć „prawdziwą historię” rodziny, narracja dzieła jest „zgoła niedokładna”. W ich opinii Aldo Gucci, pełniący funkcję prezesa firmy przez 30 lat, a także członkowie rodziny zostali pokazani jako „bandyci” i „ignoranci”, „nieczuli na otaczający świat” – opisuje źródło.

Członkowie rodu Guccich stwierdzili także, że stanowi to „obrazę dla dziedzictwa, na którym zbudowana jest dziś marka”.

Rodzinie szczególnie nie przypadł do gustu sposób przedstawienia postaci Reggiani jako „ofiary próbującej przetrwać w męskiej i szowinistycznej kulturze korporacyjnej”. Zdaniem Guccich jest to dalekie od prawdy, a firma zawsze miała charakter rodzinny i inkluzywny.

Rodzina Guccich nie jest już związana z luksusowym domem mody – marka jest obecnie własnością francuskiej grupy Kering. Potomkowie Gucciego przekazali, że zastrzegli sobie prawo „do podjęcia wszelkich działań niezbędnych do ochrony imienia, wizerunku i godności ich samych oraz ich bliskich” – czytamy dalej. Źródło podaje, że rodzina nie podejmuje obecnie żadnych działań prawnych przeciwko filmowi i jego twórcom. (mb)

Źródło:

bbc.com, House of Gucci: Family hits out at 'insulting and painful' portrayal, 30.11.2021/ zdjęcie główne: zrzut ekranu youtube.com/ Universal Pictures Canada
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin