Powstała nowa agencja dla marek osobistych. Prowadzą ją Zbigniew Boniek, Agnieszka Prachniak i Maciej Sawicki

dodano: 
10.11.2021
komentarzy: 
0

Pod koniec października 2021 roku Zbigniew Boniek, Agnieszka Prachniak i Maciej Sawicki, związani z Kanałem Sportowym, założyli agencję Ganador. Firma zajmuje się obsługą marketingową znanych osób. Do grona klientów należą już Tomasz Smokowski, Mateusz Borek, Krzysztof Stanowski i Sebastian Mila.

Agencja oferuje takie działania jak nawiązywanie współprac ambasadorskich, obsługa sponsoringowa i marketingowa oraz budowanie programów licencyjnych z wykorzystaniem marek znanych osób lub brandów. Na ten moment w portfolio agencji znajdują się osoby związane ze światem sportu, jednak agencja zapowiada, że nie jest to jedyna branża, dla której będzie prowadzić działania.

Sawicki jest obecnie prezesem Zarządu Kanłu Sportowego. Do sierpnia 2021 roku pełnił funkcję Sekretarza Generalnego PZPN. Uzyskał tytuły Executive MBA na Uniwersytecie w Illinos oraz Executive Master in European Sport Governance Uniwersytetu Science Po w Paryżu.

Źródło: materiały prasowe

Prachniak obejmuje stanowisko dyrektora ds. rozwoju biznesu w Kanale Sportowym. Z PZPN była związana do sierpnia 2021 roku, gdzie pełniła funkcję dyrektorki działu marketingu&sponsoringu. Posiada tytuły Executive MBA Uniwersytetu Warszawskiego oraz UEFA Certificat in football management przyznawany przez UEFA oraz Uniwersytet w Lozannie.

Źródło: materiały prasowe

Boniek to piłkarz, trener, działacz sportowy i biznesmen. W latach 2012-2021 był prezesem PZPN, a obecnie jest wiceprezydentem UEFA.

Źródło: materiały prasowe

„W obecnych czasach sukces medialny jest dla każdej osoby publicznej równie ważny, co jej działalność zawodowa. Zarządzanie marką osobistą to nie lada wyzwanie, które wymaga wielu umiejętności oraz czasu, a kompleksowo przygotowana strategia wizerunku oraz jego komercjalizacji potrafi się przyczynić w znaczny sposób do zwiększenia jego wartości” – mówi Prachniak. (as)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin