.

„PR od środka”, czyli Komu Komunikacja o komunikacji wewnętrznej

dodano: 
05.12.2014
komentarzy: 
0

10 grudnia w Krakowie odbędzie się dziesiąte, bezpłatne spotkanie w ramach projektu Komu Komunikacja. Przed świętami Bożego Narodzenia, w momencie, gdy firmy i instytucje w sposób szczególny doceniają swoich pracowników, organizując dla nich spotkania wigilijne czy wręczając bony upominkowe, zaproszeni eksperci oraz uczestnicy spotkania przyjrzą się praktycznym sposobom prowadzenia skutecznej komunikacji wewnętrznej.

Spotkanie rozpocznie Ewa Dziadyk, kierownik Działu PR Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, która opowie o tym, jak rozmawiać z pracownikami, gdy stanowią oni niejednorodną i mocno zróżnicowaną grupę. Następnie głos zabierze Magdalena Wida-Faron z Działu Komunikacji MAN Trucks. Prelegentka zwróci szczególną uwagę na specyfikę prowadzenia komunikacji wewnętrznej w międzynarodowej korporacji, w której na co dzień trzeba odnaleźć równowagę między utartymi schematami i własną inwencją. O specyfice komunikacji wewnętrznej w Gminie Miejskiej Kraków i wyzwaniach, jakie stoją przed zarządzającym działaniami public relations, opowie Filip Szatanik, zastępca dyrektora ds. informacji w Urzędzie Miasta Krakowa. Marzena Tajchman z Części Wspólnych skupi się w swoim wystąpieniu na sposobach dotarcia do pracowników, którzy nieufnie podchodzą do wszelkich działań z zakresu PR-u wewnętrznego. Rozważania na temat komunikacji wewnątrzfirmowej, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, zamknie Iga Maliszewska, specjalistka ds. komunikacji wewnętrznej w TESCO Polska, która pokaże, że o pracowników warto zadbać na długo przed Bożym Narodzeniem.

„Przed świętami każdy chce czuć się wyjątkowo. Przystrajamy domy, kupujemy prezenty, dbamy o innych. Od naszych pracodawców oczekujemy tego, że oni także zadbają o świąteczny nastrój i nasze zadowolenie. Czy tak jest? Czy rzeczywiście firmy i instytucje pamiętają o potrzebach swoich pracowników - nie tylko przed świętami, ale także w innych momentach? Jak wyglądają działania na rzecz integracji wewnętrznej w polskich przedsiębiorstwach i międzynarodowych korporacjach - o tym porozmawiamy w grudniu podczas kolejnego spotkania w ramach projektu Komu Komunikacja” - tłumaczy Łukasz Majewski, współorganizator akcji Komu Komunikacja.

„Komunikacja wewnętrzna jest tak różnorodna, jak różnorodne są grupy, do których jest kierowana Świadomi tego faktu zaprosiliśmy na nasze spotkanie przedstawicieli bardzo różnych podmiotów - korporacji, fundacji, urzędu. Sprawdzimy, w jaki sposób organizują działania komunikacyjne skierowane do pracowników, z jakich narzędzi korzystają i przed jakimi wyzwaniami stają w swojej codziennej pracy. Mamy nadzieję, że przykłady przedstawione przez naszych prelegentów pozytywnie wpłyną na komunikację wewnętrzną niejednej firmy” - mówi Magdalena Grochala, współorganizatorka akcji.

Dziesiąte, bezpłatne spotkanie w ramach akcji Komu Komunikacja odbędzie się 10 grudnia w Centrum Systemów Informatycznych ABB w Krakowie. Szczegółowe informacje dotyczące prelegentów, godziny spotkania i rejestracji można znaleźć na stronie.

Patronami medialnymi spotkania są PRoto.pl oraz Marketing przy Kawie.

Komu Komunikacja to projekt przygotowany z myślą o praktykach PR z Krakowa i okolic, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniami, podyskutować z ludźmi z branży i posłuchać ekspertów. Comiesięczne, bezpłatne spotkania dotyczą różnej tematyki i organizowane są w różnych miejscach Krakowa.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin