PR-owcy Grupy PKP zakładają agencję

dodano: 
08.11.2016
komentarzy: 
0

Prepare – tak nazywa się nowa na rynku agencja PR. Jej założycielami są byli dziennikarze i PR-owcy Grupy PKP, Daniel Matolicz oraz Paweł Świąder.

W ofercie firmy znalazły się działania public relations, a także doradztwo strategiczne, komunikacja kryzysowa oraz szkolenia.

Założyciele agencji przez trzy lata byli odpowiedzialni za komunikację w Grupie PKP.

Daniel Matolicz w Grupie PKP pracował jako dyrektor komunikacji. Do jego obowiązków należały stworzenie i realizacja strategii PR w najważniejszych spółkach Grupy oraz koordynacja pracy kilku biur prasowych w grupie kapitałowej. Odpowiadał za wprowadzenie pociągów Pendolino oraz debiut PKP CARGO na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Z kolei Paweł Świąder jako zastępca dyrektora komunikacji Grupy PKP nadzorował biuro prasowe PKP Polskie Linie Kolejowe, wspierał też pozostałe spółki Grupy oraz proces wprowadzenia Pendolino.

Obaj mają za sobą również wieloletnie doświadczenie dziennikarskie – Matolicz pracował jako dyrektor redakcji warszawskiej RMF FM, był także związany z takimi redakcjami jak RMF Classic, Radio PIN, Radio Kolor czy Miesięcznik Sukces, Świąder z kolei jako dziennikarz i reporter pracował w RMF FM. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin