.

 

Pracownicy Amazona zapowiadają prośrodowiskowy strajk

dodano: 
11.09.2019
komentarzy: 
0

Prawie tysiąc pracowników Amazona będzie protestować na rzecz klimatu – informuje rp.pl. Grupa o nazwie „Amazon Employees For Climate Justice” (z ang. „Pracownicy Amazona dla Sprawiedliwości Klimatycznej” – przyp. red.) chce, aby firma zaangażowała się w walkę z kryzysem klimatycznym.

Jak czytamy, 9 września 2019 roku grupa opublikowała oficjalny list do władz firmy, w którym apeluje o przykładanie większej uwagi do polityki prośrodowiskowej i klimatycznej. Zdaniem pracowników, Amazon jest jednym z najbardziej innowacyjnych koncernów na świecie i ze względu na to powinien przodować w walce z globalnym ociepleniem. „Jesteśmy dumni z bycia liderem. Jednak w obliczu kryzysu klimatycznego prawdziwy lider to ten, który osiąga cel zerowych emisji jako pierwszy, a nie który robi to w ostatniej możliwej chwili” – tłumaczą pracownicy Amazona.

Źródło: twitter.com/AMZNforclimate

Czytamy, że protest ma odbyć się 20 września 2019 roku. Będzie poprzedzać Światowy Strajk Klimatyczny, który zaplanowany jest na tydzień od 20 do 27 września. W czasie międzynarodowego wydarzenia pracownicy z całego świata będą nakłaniani do wyjścia na ulicę i zwiększenia świadomości klimatycznej u pracodawców – podaje źródło.

Rp.pl zauważa, że choć grupa aktywistów jest mała (na całym świecie Amazon ma ponad 600 tys. pracowników), to zwraca na siebie uwagę i przedstawia ambitne postulaty. Czytamy, że pracownicy domagają się m.in. zaprzestania finansowania polityków i lobbystów zaprzeczających globalnemu ociepleniu, zerwania kontaktów z firmami emitującymi dużą ilość gazów cieplarnianych oraz testowania pojazdów elektrycznych w miejscach, którym Amazon najbardziej zaszkodził swoimi działaniami. Zdaniem grupy bez spełnienia tych postulatów firma nie ma szans na zredukowanie emisji do zera do 2030 roku. (ak)

Źródło:

rp.pl, Strajk w Amazonie na rzecz klimatu. „Firma robi za mało”, Alicja Podskoczy, 10.09.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin