.

„Praktycy o Różnorodności” – rusza druga edycja przeglądu

dodano: 
25.07.2017
komentarzy: 
0

W październiku 2017 roku po raz drugi odbędzie się przegląd „Praktycy o Różnorodności”.

Jego celem jest promowanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu zarządzania różnorodnością oraz popularyzacja najlepszych praktyk z tego zakresu, które zaobserwowano w Polsce. Wydarzenie jest szansą na podzielenie się doświadczeniami, wyzwaniami czy efektami działań przez przedstawicieli biznesu, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych. Prezentacje odbędą się w ramach IV Kongresu Różnorodności, 13 października 2017 roku.

O motywacji do kontynuowania przeglądu mówi Dorota Strosznajder, dyrektorka działu komunikacji korporacyjnej oraz pełnomocniczka ds. odpowiedzialności społecznej w Henkel Polska: „Zachęceni dobrym odbiorem zeszłorocznego przeglądu i niezwykle wysokim poziomem przedstawianych praktyk, postanowiliśmy uczynić go stałym elementem Kongresu Różnorodności. Widzimy w nim doskonałe uzupełnienie części dyskusyjnej wydarzenia, pokazując praktyczny wymiar zarządzania różnorodnością”.

Kongres Różnorodności to konferencja tematyczna organizowana od 2013 roku, organizowana z inicjatywy firmy Henkel Polska oraz platformy BE.NAVIGATOR dla szerokiego grona specjalistów, ekspertów, praktyków, przedstawicieli biznesu, organizacji pozarządowych, świata nauki i mediów. Wydarzenie skupia się wokół tematu zarządzania różnorodnością. Czwarta edycja Kongresu poświęcona będzie tematyce budowania postaw otwartości i tolerancji w organizacjach i społecznościach, a także związanej z tym odpowiedzialności podmiotów biznesowych, pozarządowych i publicznych. Inne planowane wątki poruszane na kongresie to m.in.: „empowerment” kobiet i równość szans, wielokulturowość miast czy dyskurs w mediach społecznościowych.

„Nasze doświadczenie współpracy z organizacjami w zakresie wdrażania strategii diveristy&inclusion wskazuje na to, że wdrażanie polityki zarządzania różnorodnością to nie lada wyzwanie” – powiedział Paweł Niziński, CEO BETTER. i wydawca BE.NAVIGATOR, współorganizator Kongresu Różnorodności. „Każda inicjatywa, czy to oddolna czy będąca elementem realizacji pewnej strategii (CSR, HR czy polityce dedykowanej różnorodności) jest równie istotna i przybliżająca do sukcesu. Sukcesu w rozumieniu uzyskania pełnej inkluzji w organizacji. Dlatego zachęcamy wszystkie firmy i instytucje, te duże i te całkiem małe do zgłaszania swoich pomysłów. Dzielmy się sposobami na różnorodność i doskonalmy kultury organizacji pełne zrozumienia i szacunku” - dodaje Niziński.

Firmy i organizacje pozarządowe mogą zgłaszać innowacyjne praktyki z obszaru zarządzania różnorodnością w miejscu pracy za pośrednictwem strony internetowej be-navigator.pl. Nabór zgłoszeń ruszył 24 lipca i potrwa do 6 września 2017 roku. Pięć praktyk, które otrzymają najwyższe oceny, zostanie zaprezentowanych podczas IV Kongresu Różnorodności. Opisy inicjatyw zostaną także opublikowane w blogosferze BE.NAVIGATOR, w cyklu tematycznym dedykowanym tematyce różnorodności.

W skład jury przeglądu wchodzą: prof. Janina Filek z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Marzena Strzelczak – dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Agnieszka Dejna z Browaru Spółdzielczego – laureata ubiegłorocznej edycji oraz Paweł Niziński - CEO BETTER., partner GOODBRAND CEE.

PRoto.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

(bm)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin