.

Prezydent będzie miał trzech reprezentantów w mediach

dodano: 
10.09.2018
komentarzy: 
0

Prezydent Andrzej Duda 7 września 2018 roku odwołał rzecznika prasowego Krzysztofa Łapińskiego ze stanowiska sekretarza stanu. Podczas tej samej konferencji powołał w jego miejsce Błażeja Spychalskiego.

Następca Łapińskiego ma nie być jednak pełnoprawnym rzecznikiem prasowym. Spychalski będzie obok Pawła Muchy i Krzysztofa Szczerskiego jednym z trzech urzędników, którzy będą reprezentowali prezydenta Dudę w mediach. „Wracam do pewnego modelu, który był przyjęty przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego (…). I kto wie, czy nie jest on modelem lepszym” – wyjaśnił gospodarz Pałacu Prezydenckiego podczas konferencji prasowej.

Spychalski, zanim został mianowany sekretarzem stanu, pełnił funkcję prezesa Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim. Był radnym Prawa i Sprawiedliwości w łódzkim sejmiku. Współpracował z niegdysiejszym rzecznikiem PiS-u, Marcinem Mastalerkiem, a także miał swój udział w kampanii partii Jarosława Kaczyńskiego z 2015 roku.

Informację o odejściu Krzysztofa Łapińskiego jako pierwsza podała Rzeczpospolita. Wiadomość o jego następcy pojawiła się w mediach dzięki portalowi 300polityka.pl. (mp)

Zdjęcie główne: Igor Smirnow, KPRP

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin