.

Prezydent USA zachęca pracodawców do wprowadzenia obowiązkowych szczepień

dodano: 
24.08.2021
komentarzy: 
0

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden rekomenduje pracodawcom, by zaczęli wymagać szczepień od pracowników – podaje rp.pl. Komunikat został wystosowany niedługo po bezwarunkowym zatwierdzeniu do użycia szczepionki przeciw COVID-19 firm Pfizer/BioNTech przez amerykańską Federalną Agencję Żywności i Leków (FDA).

Jak czytamy, szczepionka Pfizer/BioNTech została bezwarunkowo zatwierdzona jako pierwszy z preparatów. Joe Biden, w reakcji na tę informację, wezwał właścicieli prywatnych firm, by wprowadzili obowiązkowe szczepienia wśród pracowników.

Serwis podaje za  ABC News, że bezwarunkowe zatwierdzenie preparatu przez FDA daje podstawę prawną przedsiębiorcom do nałożenia na swoich pracowników obowiązku szczepień.

Dalej czytamy, że obecnie zaszczepionych jest 71 proc. obywateli Stanów Zjednoczonych, którzy ukończyli 12 rok życia. Mimo wysokiego wskaźnika wyszczepienia wzrasta liczba zachorowań. Za tę sytuację odpowiada rozpowszechnienie się wariantu Delta.

Rp.pl podaje, że Biden apeluje także do ogółu obywateli USA, którzy czekali z decyzją o szczepieniu do czasu bezwarunkowego zatwierdzenia szczepionki. Zwrócił się do nich: „Moment, na który czekaliście, nastąpił”. (ap)

Źródło:

rp.pl, Biden wzywa pracodawców, by wymagali szczepień na COVID, 24.08.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin