Pro science zaczyna współpracę z Instytutem Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, który jest członkiem międzynarodowego konsorcjum realizującego projekt FOOdIVERSE poruszający problematykę zrównoważonej konsumpcji żywności.
Projekt ma na celu wypracowanie wiedzy na temat zróżnicowania systemów żywnościowych w Europie i rozwiązań w tym zakresie.
Pro science zajmuje się działaniami komunikacyjnymi na poziomie globalnym. Agencja odpowiada za stworzenie identyfikacji wizualnej projektu oraz przygotowanie i realizację planu komunikacji. Jej zadaniem jest także przygotowanie materiałów informacyjno-komunikacyjnych oraz prowadzenie globalnych kanałów społecznościowych projektu.
Agencję wybrano w konkursie ofert, a umowę podpisano na dwa i pół roku – współpraca potrwa do końca 2023 roku.
Projekt „FOOdIVERSE: Diversifying sustainable and organic food systems” jest realizowany przez europejskie konsorcjum uczelni w ramach programu ERA-NET SUSFOOD2 and CORE Organic Cofunds pt. „Towards sustainable and organic food systems”. Poza Uniwersytetem Jagiellońskim tworzą je Coventry University z Wielkiej Brytanii, University of Trento z Włoch, Oslo Metropolitan University z Norwegii i University of Giessen z Niemiec. (mb)