.

PRotony 2012 rozdane!

dodano: 
22.05.2012
komentarzy: 
4

Znamy najlepszych PR-owców ubiegłego roku. 21 maja 2012, w Teatrze Kamienica, wręczono doroczne nagrody branży PR, PRotony. Blisko dwustuosobowe jury wybierało z ponad 130 zgłoszeń. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli

W kategorii „Osoba/zespół zajmujący się edukacją w PR” nagrodę, którą wręczał Marek Skała, Megalit Instytut Szkoleń, odebrał zespół w składzie: dr Anna Adamus-Matuszyńska, dr Renata Maćkowska i dr Bogumiła Barańska z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

PRotona 2012 w kategorii „Osoba/zespół ds. komunikacji w instytucji lub organizacji pozarządowej” przyznano zespołowi w składzie Emilia Zyskowska, Agnieszka Kubiszewska-Krawczyk i Tomasz Witkowski, Instytut „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka”.

Zwycięzcą w kategorii „Osoba/zespół w firmie PR-owskiej” został  Jerzy Ciszewski z  Ciszewski MSL. Wyróżnienie to wręczał Ryszard Solski z firmy Solski Burson-Marsteller, laureat zeszłorocznej edycji konkursu w tej kategorii. 

W kategorii: „Osoba/zespół ds. komunikacji firmy lub korporacji” zwyciężył zespół w składzie Dorota Zawadzka, Zbigniew Gajewski z PKPP Lewiatan. Nagrodę w tej kategorii wręczał  Tomasz Kanton z Kompanii Piwowarskiej, który PRotonem w tej kategorii był wyróżniony w zeszłym roku.

W kategorii „Rzecznik prasowy” zwyciężył Michał Rusinek, sekretarz Wisławy Szymborskiej, obecnie prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej. Nagrodę odbierał z rąk Ivetty Biały z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, laureatki PRotonów 2010.

W kategorii „Nagroda publiczności” zwyciężył Maciej Wernicki z IAB. Nagrodę wręczała dyrektor wydawnicza PRoto.pl Kinga Kubiak. 

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Partnerom, Sponsorom i Przyjaciołom konkursu, zwłaszcza partnerowi strategicznemu Teatrowi Kamienica, sponsorom - Instytutowi Monitorowania Mediów, firmie Phenomé, La Perla i Sylwia Kiliś Atelier; partnerom Gali: Mazurkas Catering, Jacob’s Creek, marce Grolsch, Fabrica de Pasjone, 16/9 Film Studio, Pina-Colada, partnerom - Studiu Supra, firmie Samsung, Mea i Przyjaciołom Konkursu – Sukcesowi Pisanemu Szminką, Akademii Kobiet Biznesu i Instytutowi Przemiany.

Dziękujemy także patronom medialnym – patronowi głównemu telewizji TVN CNBC, magazynom Harvard Business Review, Brief, Marketing w Praktyce, Dziennikowi Gazecie Prawnej oraz radiu PiN.

Szczególne zaś podziękowania składamy firmie Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy, która podjęła się po raz kolejny trudu pełnienia roli audytora konkursu.

komentarzy:
4

Komentarze

(4)
Dodaj komentarz
08.07.2012
22:48:34
Klient
(08.07.2012 22:48:34)
Wyjaśnienie, które napisała Redakcja w odpowiedzi dla neutrino, de facto nie rozwiewa wątpliwości. Skoro "oceniane są działania, a nie forma prawna zgłoszonego", to może należało zmienić określenia kategorii?
23.05.2012
12:59:15
Redakcja PRoto.pl
(23.05.2012 12:59:15)
Szanowny Czytelniku, w konkursie oceniane są działania, a nie forma prawna zgłoszonego. PRotony mają otwartą formułę. Na tyle otwartą, że często poszczególne kategorie traktowane są płynnie i niektóre organizacje mogą i chcą być traktowane jak firmy i z nimi porównywane. Zgłoszeni uważają, że ich działania komunikacyjne odpowiadają tym w korporacjach i wolą z nimi stawać w szranki. Jako organizator nie zabraniamy tego. Proszę też zwrócić uwagę na to, że zgłoszeni mogą, zanim Akademia zacznie głosować, zmienić kategorię, w której startują.
22.05.2012
22:44:31
neutrino
(22.05.2012 22:44:31)
Nieumniejszając zasługom p. Zbyszka Gajewskiego dostrzegam pewną niezręczność regulaminową i proszę organizatorów Konkursu o wyjaśnienie dlaczego zespół promocyjny PKPP Lewiatian otrzymał nagrodę w kategorii 'Osoba/zespół ds. komunikacji firmy lub korporacji", podczas, gdy Lewiatan nie jest ani firmą ani korporacją? Wynika to wprost z nazwy tej organizacji, która jest Konfederacją Pracodawców Prywatnych, a więć jest 100-procentową "instytucją lub organizacją pozarządową" i według nomenklatury regulaminu Konkursu to ew. w tej kategorii zespół p. Zbyszka powinien stanąć w szranki. Wierzę w bezstronność organizatorów Konkursu, dlatego mam nadzieję na ujawnienie tego postu i publikację ew. komentarza. N
22.05.2012
12:30:24
Czasy się zmien...
(22.05.2012 12:30:24)
...a komisja nie. Nagradzani również. Trochę to śmieszne. Nie wierzę w rozsądek moderatora, więc pewnie ten wątek się nie pojawi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin