Przeszukuj telewizję tak jak internet

dodano: 
28.03.2011
komentarzy: 
0

Od marca na Platformie IMM można wyszukiwać dowolne słowa i frazy w wersji tekstowej programów radiowych i telewizyjnych zgromadzonych w wyniku monitoringu. To narzędzie znacząco skróci czas potrzebny na analizę przekazów RTV

Do tej pory funkcja wyszukiwania w treści była dostępna tylko dla materiałów prasowych i internetowych. Instytut Monitorowania Mediów jako pierwszy na rynku wprowadził możliwość przeszukiwania audycji radiowych i telewizyjnych według dowolnie wybranego słowa lub całej frazy. Po wpisaniu hasła otrzymamy nie tylko listę materiałów, ale też informację o tym, w którym miejscu nagrania padła szukana fraza – czyli kontekst.

- Przeglądanie materiałów radiowych i telewizyjnych było zawsze najbardziej czasochłonnym elementem śledzenia wizerunku firmy w mediach – przyznaje Anna Sanowska, dyrektor Działu Analiz IMM – funkcja wyszukiwania po słowie przyśpieszy proces ich analizy. Dzięki temu, że większość materiałów RTV mamy teraz dostępnych w wersji tekstowej, wyszukiwanie materiałów na konkretny temat będzie znacznie szybsze.

Funkcja przeszukiwania nagrań RTV jest szczególnie przydatna w przypadku dużej liczby wyników monitoringu oraz długich nagrań. Nie musimy przesłuchiwać całego materiału, ponieważ automat zaznaczy miejsce szukanej frazy w transkrypcji przekazu. Dzięki temu możemy zapoznać się z kontekstem wystąpienia danego hasła zanim zdecydujemy się obejrzeć nagranie.

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin