.

 

Przycisk „Lubię to” najbardziej szkodliwym elementem mediów społecznościowych

dodano: 
02.09.2019
komentarzy: 
0

Przycisk „Lubię to” uważany jest za najbardziej szkodliwą funkcję dostępną w mediach społecznościowych – podaje telegraph.co.uk. Jak czytamy, wynika to z ankiety przeprowadzonej przez Royal Society for Public Health (RSPH).

W badaniu zrealizowanym na zlecenie organizacji, dorośli i nastolatki najczęściej wskazywali, że najbardziej toksyczną funkcją social mediów jest przycisk „Lubię to”. Drugie miejsce „zdobyły” powiadomienia push, które nieustannie przyciągają ludzi z powrotem do aplikacji – informuje źródło.

Wiele osób wskazywało również, że najbardziej szkodliwe są zdjęcia i filmy wywołujące bolesne wspomnienia – czytamy. Często wymieniane było także zjawisko FOMO (od ang. Fear Of Missing Out), czyli lęk przed tym, że coś nas ominie.

Z kolei najważniejszym elementem social mediów dla ankietowanych były memy – dodaje źródło. W tym pytaniu badani wskazywali również możliwość rozliczania organizacji i osób publicznych oraz uzyskiwanie dostępu do informacji lub porad zdrowotnych.

Jak czytamy dalej, wyniki ankiety skłoniły RSPH do wezwania właścicieli portali społecznościowych, aby ponownie przemyśleli, co powinno znajdować się w ich aplikacjach i na stronach.

Organizacja namawia również użytkowników do „wyłączenia się” ze wszystkich mediów społecznościowych na miesiąc. Jest to druga edycja kampanii RSPH, w której w 2018 roku udział wzięło około 300 tysięcy osób – dodaje źródło.

Badanie przeprowadziła brytyjska firma Populus, na ponad dwóch tysiącach respondentów. (ak)

Źródło:

telegraph.co.uk, Like button most 'toxic' feature on social media, Royal Society for Public Health finds, Mike Wright, 30.08.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin